Zapaśnicy z kartuskich klubów z medalami w turnieju o Puchar Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Lucyna Puzdrowska
Młodzi zapaśnicy z kartuskich klubów wystąpili w turnieju o Puchar Komendanta
Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Młodzi zapaśnicy z kartuskich klubów wystąpili w turnieju o Puchar Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. GKS Cartusia Kartuzy/UKS Gryf Kartuzy
Młodzi zapaśnicy z GKS Cartusia Kartuzy i UKS Gryf Kartuzy wrócili z medalami wszystkich kolorów z turnieju o Puchar Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Zapasach w stylu klasycznym. W rozegranych 11 lutego w Gdańsku zawodach reprezentanci Gryfa zdobyli drużynowo trzecią lokatę, Cartusia była czwarta. W turnieju wystąpili też zawodnicy z KS Kamienica Królewska.

W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadet - Junior o Puchar Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Zapasach w stylu klasycznym. Powiat kartuski reprezentowały kluby GKS Cartusia Kartuzy, UKS Gryf Kartuzy i KS Kamienica Królewska.

Podczas zawodów zaprezentowało się łącznie 84 zawodników z 11 klubów. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadł ZKS Granica Gdańsk przed ZKS Miastko. Trzecie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci UKS Gryf Kartuzy, czwarte - GKS Cartusia. Klub z Kamienicy Królewskiej uplasował się na 11. miejscu.

Kartuscy medaliści

W kat. Młodzik 32 kg złoto zdobył Stanisław Leoniuk z Cartusii, a brązowy medal wywalczył Jakub Treder z tego samego klubu. Na 5. miejscu uplasował się Artur Skrzypkowski z KS Kamienica Królewska.

W kat. 35 kg srebro zdobył Nikodem Kuchta z UKS Gryf Kartuzy.

W kat 38 kg srebrny medal wywalczył Hubert Maćkowski z UKS Gryf Kartuzy. Jego klubowy kolega - Kacper Pakura zajął w tej kategorii wagowej 6. miejsce.

W kat. 41 kg złoty medal zdobył Dawid Konkel z Cartusii Kartuzy. 4. miejsce wywalczył Jakub Szreder z UKS Gryf Kartuzy. Na 6. i 7. miejscu uplasowali się jego klubowi koledzy - Antoni Nowicki i Antoni Plichta. 9. był Filip Stenka z KS Kamienica Królewska.

W kat. 44 kg 4. lokatę wywalczył Andrzej Kaspruk z KS Kamienica Królewska, a 5. miejsce Jacek Karczewski z UKS Gryf Kartuzy.

W kat. 48 kg srebrny medal wywalczył Dawid Drywa z Cartusii Kartuzy. 5. miejsce zajął Antoni Labuda z KS Kamienica Królewska.

W kat 52 kg srebro zdobył Oliwier Krzysztowski z UKS Gryf Kartuzy, a w kat. 57 kg jego klubowy kolega Ignacy Pawłowski znalazł się poza podium, zajmując 4. miejsce. Natomiast w kat. 62 kg i 68 kg również srebrne medale powędrowały do UKS Gryf Kartuzy. Wywalczyli je kolejno Mikołaj Sokołowski i Aleksander Przepiórski.

W kat. Kadet 51 kg brązowy krążek zdobył Tomasz Labuda z UKS Gryf Kartuzy.

W kat. 71 kg złoty medal zawisł na szyi Szymona Tredera z GKS Cartusia Kartuzy. Jego klubowy kolega - Michał Drywa zajął w tej kategorii 9. miejsce.

W kat. 80 kg ze złotem wrócił z zawodów Noe Wolski z Cartusii Kartuzy.