Zawodnicy MAL WOPR rywalizowali z krajową czołówką

Jacek Skrobisz
Dwójka zawodników MAL WOPR rywalizowała w zawodach pływackich i trójboju nowoczesnego. Relację z przebiegu zawodów nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

W miniony weekend w centralnych imprezach naszego kraju startowali zawodnicy kadry narodowej reprezentujący MAL WOPR: Alicja Krauze i Dominik Jendruszewski. Oboje walczyli o punkty w kolejnych rundach zawodów zaliczanych do cyklu Grand Prix w pływaniu - Alicja oraz Pucharu Polski w trójboju Nowoczesnym - Dominik.
Malborscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Borykająca się od trzech tygodni z kontuzją barku Alicja Krauze jechała do odległego Opola z wieloma obawami. Formuła zawodów przewidywała aż trzy starty naszej pływaczki w ciągu jednego tylko dnia. W związku z ogromną liczbą zgłoszonych zawodników z czołówki naszego kraju, w tym m.in. Pawłem Korzeniowskim, Radkiem Kawęckim, Alicją Tchórz, Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk czy Anną Dowgiert, ostatni start Alicji przewidywany był w sobotni wieczór na godzinę… 21.15. Do startu w dwudniowej rywalizacji zgłosiło się bowiem aż 712 pływaków ze 107 klubów!
Swoje zmagania Ala rozpoczęła od konkurencji 400 m stylem dowolnym. Już po rozgrzewce wiadomo był, że wyścig będzie zmaganiem nie tylko z rywalkami i czasem, ale również z bólem. Po 50 m dystansu ból zwyciężył z nadziejami. Siłą woli i ambicji nasza zawodniczka dokończyła wyścig w przyzwoitym stylu. Uzyskany przez nią czas 4:41,95 był co prawda o 7 sekund słabszy od rekordu życiowego, ale w stawce 76 pływaczek w kategorii open uplasował ją na 22 miejscu, zaś swojej kategorii wiekowej zajęła doskonałe 2 miejsce na 23 sklasyfikowane piętnastolatki.
Trenerka Iwona Ciecholewska stanęła przed trudną decyzją wycofania Alicji z kolejnej konkurencji 200 m stylem dowolnym po to, by wypoczęła i odciążyła bolące ramię. Tak też się stało. Do ostatniej konkurencji 800 m stylem dowolnym, będącej koronną konkurencją Ali, pozostało 7 godzin regeneracji. Jak bardzo była to słuszna decyzja oraz jak wielka jest wola walki malborskiej pływaczki niech świadczy fakt, że w konkurencji, która rozpoczęła się o godzinie 21.40, Alicja Krauze zajęła 8 miejsce na 45 sklasyfikowane zawodniczki w formule open oraz 2 w swojej kategorii wiekowej i w sposób zupełnie fantastyczny… pobiła swój rekord życiowy!
Kolejna życiówka na tym dystansie, z bolącym barkiem i dużą obawą o formę, to ogromna niespodzianka. Po raz kolejny Alicja dowiodła, że drzemie w niej wielka i ambitna wojowniczka. Startem w Opolu nasza pływaczka zakończyła swoje starty w Grand Prix Polski w Pływaniu, w których startowała bez kompleksów wśród pływackiej śmietanki naszego kraju. Na ostateczne rozstrzygnięcia będziemy musieli co prawda poczekać jeszcze trzy tygodnie ale już teraz można pogratulować Ali doskonałych wyników i czekać z nadzieją na utrzymanie trzeciej lokaty, którą miała przed zawodami w Opolu.
Dominik Jendruszewski o kwalifikację do czerwcowych mistrzostw Polski walczył z kolei w III rundzie Pucharu Polski w trójboju nowoczesnym w Warszawie. Swoje zmagania malborski zawodnik rozpoczął od konkurencji strzelania. Będąca wciąż piętą achillesową naszych trójboistów konkurencja tym razem okazała się nie aż tak straszna. Dominik zajął 16 miejsce na 25 strzelców i uzyskał 367 punktów tarczowych, przy czym najlepszy w strzelaniu zawodnik z Warszawy, miał ich 435. Treningi dają więc efekty.
Niestety, w konkurencji pływania na 200 m stylem dowolnym Dominikowi przypadła słabsza seria, którą wygrał, ale niestety nie mając z kim rywalizować z czasem 2:13,86 zajął dopiero 12 lokatę. Z kolei bieg na 2 km poszedł mu wyśmienicie. Pobiegł fantastycznie i uzyskując czas 6:34,76 zajął doskonałe 5 miejsce.
Ostatecznie nasz zawodnik zajął 11 miejsce na 25 startujących zawodników i wszystko wskazuje na to, że ostatni start w IV edycji Pucharu Polski, który będzie miał miejsce w maju w Pasymiu, przypieczętuje awans Dominika do czerwcowych mistrzostw Polski.