4. Gdańsk Maraton. Rafał Czarnecki zwycięzcą! [WYNIKI, ZDJĘCIA, WIDEO]

ŁŻ
Przemysław Świderski
Znamy już zwycięzcę 4. Gdańsk Maratonu. A został nim Rafał Czarnecki, który triumfował w tym biegu już rok temu. Zobacz wyniki i zdjęcia z tej imprezy!

Pogoda w niedzielę dopisała biegaczom, którzy na trasę wystartowali równo o godz. 9. W sumie do startu w imprezie zgłosiło się ponad 2700 osób. W zawodach nie brali jednak udziału ani Kenijczycy, ani też Etiopczycy, co nie jest standardem w tego typu imprezach.

- Nasz maraton to bieg typowo amatorski, bez wielkich nagród. Staramy się skupić na sprawach organizacyjnych, aby trzymać pewien poziom. Nie stać nas na nagrody w postaci dużych sum czy samochodu. Wynik, czas w tej imprezie nie jest dla nas najważniejszy - podkreśla Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, organizator zawodów.

Nie dla wszystkich jednak wynik nie był ważny. W kolejne zwycięstwo na trasie maratonu celował Rafał Czarnecki z Bliżyna, który zwyciężył w tych zawodach już rok temu. Tym razem też uchodził za jednego z faworytów. I nie rozczarował! Wygrał z czasem 2:23.37. Drugi był Paweł Kosek (2:34.36, Tychy), a trzeci Marcin Rakoczy (2:34.46, Gdynia).

Wśród pań z kolei najszybsza okazała się Justyna Śliwiak z Warszawy (2:53.59). Drugie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Alena Shumik z Francji (2:56.47), a trzecie Małgorzata Tuwalska z Gdańska (2:59.21).

Dodajmy, że 4. Gdańsk Maratonowi towarzyszyły też inne imprezy. W sobotę zawodnicy pobiegli na dystansie 5 kilometrów. Były też oddzielne zawody dla najmłodszych.

4. Gdańsk Maraton: Zobacz WYNIKI!