8. kolejka PlusLigi za nami. LOTOS Trefl na ósmym miejscu w tabeli [zdjęcia]

Emilia A. Wylandowska
Sześć zespołów podzieliło się punktami. Wśród nich znalazł się LOTOS Trefl Gdańsk, który w piątkowy wieczór na parkiecie hali ERGO Arena uległ drużynie Indykpolu AZS Olsztyn.

Interesujesz się sportem? Zobacz więcej na mmtrojmiasto.pl/sport

8. kolejka PlusLigi za nami, w piątkowy wieczór 23 listopada rozpoczęły ją w Gdańsku zespoły LOTOS Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Pojedynek był długi i zacięty. Drugi set trwał aż 49 minut, a zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie gospodarze ulegli Olsztynianom 2:3 (19:25, 38:36, 27:25, 21:25, 8:15). MVP meczu wybrany został przyjmujący akademików, Wojciech Ferens.

W sobotę rozegrane zostały kolejne trzy spotkania. Asseco Resovia Rzeszów podejmowła AZS Politechnikę Warszawską. Rzeszowianie nie dali przeciwnikom szans, zwyciężając na własnym parkiecie 3:0 (25:17, 25:19, 25:16). Tam również MVP wybrano siatkarza grającego na pozycji przyjmującego. Został nim Nikola Kovacević.

W Kędzierzynie-Koźlu spotkały się zespoły ZAKSY i częstochowskiego Wkręt-met'u AZS. Oba zespoły z zacięciem walczyły o zwycięstwo. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła 3:2 (25:16, 21:25, 25:23, 19:25, 15:13). Drużyny podzieliły się zatem punktami, jednak tytuł MVP powędrował jak zawsze zawodnika zwycięskiej drużyny. Tym razem otrzymał go Dominik Witczak, atakujący gospodarzy.

Węgiel pokonał Delectę, Skra Bełchatów wygrała z Effector Kielce

Nie mniej emocjonujący mecz można było oglądać w Jastrzębiu Zdroju, gdzie na przeciw siebie stanęły Jastrzębski Węgiel i Delecta Bydgoszcz. Było to kolejne spotkanie 8. kolejki, w którym doszło do podziału punktów. Jastrzębianie pokonali drużynę Delecty 3:2 (25:21, 29:31, 25:23, 14:25, 15:9). MVP został wybrany Patryk Czarnowski.

W niedzielne popołudnie zmagania siatkarzy PlusLigi przeniosły się do Bełchatowa, gdzie PGE Skra podejmowała Effector Kielce. Gospodarze okazali się lepsi oddając gościom tylko jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:22), zaś środkowy bełchatowian, Daniel Pliński, otrzymał tytuł MVP spotkania.

Tabela po ósmej kolejce

Po 8. kolejce na szczycie tabeli pozostaje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (20 punktów), na drugie miejsce wskoczyła PGE Skra Bełchatów (17), zaś oczko niżej spadł zespół AZS Politechnika Warszawska (16).

LOTOS Trefl Gdańsk zajmuje obecnie 8. miejsce mając na koncie 6 punktów, zaraz za nim plasuje się Indykpol AZS Olsztyn (5). Tabelę zamyka drużyna Wkręt-met AZS Częstochowa (3).

Kolejne spotkanie w ERGO Arenie zaplanowano na najbliższy czwartek, 29.11 o godz. 19:00. LOTOS Trefl Gdańsk podejmować będzie Asseco Resovię Rzeszów.