A kibicom było mało

Adam Suska
Hokeiści Stoczniowca pięciokrotnie podnosili ręce w geście triumfu.
Hokeiści Stoczniowca pięciokrotnie podnosili ręce w geście triumfu. Fot. Adam Warżawa
Hokeiści Stoczniowca po raz drugi w tym sezonie pokonali na własnym lodowisku Eurostal Toruń identycznym wynikiem 5:0. Raz, dwa, trzy, cztery, pięć... mało - skandowali pod koniec trzeciej tercji gdańscy kibice.

Stoczniowcy przystąpili do tego spotkania bez Mariusza Justki, który z powodu złamania kości łódkowatej lewej dłoni będzie musiał przez kilka tygodni odpocząć od gry w hokeja. Kapitańską opaskę przejął od niego Bartosz Leśniak.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. Najpierw Robert Błażowski wykorzystał zamieszanie pod toruńską bramką, a później Aleksander Myszka podanie zza bramki od Andrieja Raszyńskiego zamienił na drugą bramkę dla Stoczniowca. W 15 minucie gdański obrońca Rafał Cychowski uderzył kijem Bartosza Orła i sędzia odesłał go do szatni.

Kolejne dwa gole były dziełem Zdenka Juraska. Czech najpierw zdyskontował okres gry w przewadze (czterech na trzech), a później zaskoczył toruńskiego bramkarza Marka Laco strzałem z dystansu. Chwilę wcześniej toruński napastnik Jarosław Dołęga trafił krążkiem w poprzeczkę. Ostatni gol (zdobyty w przewadze 4 x 3) również był karą za niewykorzystaną przez torunian dogodną sytuację. Tym razem Tomasz Nikiel strzelił w słupek bramki Tomasza Wawrzkiewicza, a w rewanżu Raszczyński zmienił kierunek lotu krążka po uderzeniu Leśniaka, posyłając go siatki.

Stoczniowiec - Eurostal 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1-0 Błażowski (5:01); 2-0 Myszka - Raszczyński (10:46); 3-0 Jurasek - Raszczyński (21:16 w przewadze); 4-0 Jurasek (42:54); 5-0 Raszczyński - Leśniak (50:56 w przewadze)

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - R. Fraszko, Sokół - Leśniak 2, Smeja 2 - Cychowski 25, Bukowski - Wróbel 4, Bagiński 2, Myszka - Raszczyński 2, Moskal, Jurasek - Kostecki, Błażowski 2, Jankowski - Guziński i A. Fraszko 2

Eurostal: Laco - Stolarik, Piotrowski 2 - Bielicki 4, Korczak - Strzempek, Chrząstek - Chrzanowski, Morawiecki 2, Zdunek - Proszkiewicz, Suchomski 4, Dołęga - S. Kiedewicz, Orzeł, Bomastek 6 oraz Nikiel
Kary: Stoczniowiec 41 min; Eurostal 18 min

Sędziowali: Zawadzki (Katowice), Karwacki, Heltman (Gdańsk)