A-klasa. Centrum Pelplin w czołówce

Andrzej Sarnowski
Piłkarze Centrum nie zawodzą swoich kibiców.
Nadal bardzo dobrze w rozgrywkach A-klasy spisują się piłkarze beniaminka, czyli pelplińskiego Centrum. W III kolejce podopieczni Tadeusza Pellowskiego pokonali przed własną publicznością Błękitnych Stare Pole 2:0 (1:0).

Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły na przemian atakowały bramkę przeciwnika. W 25 minucie po jednej z akcji, obrońca Błękitnych skierował piłkę do własnej bramki.
Drugi gol dla Centrum padł w 74 minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Zaborowski. Po ograniu dwóch rywali zagrał do będącego na czystej pozycji Tadeusza Pellowskiego. Grający trener pelplinian bez problemu pokonał bramkarza przyjezdnych. W końcówce spotkania gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak wynik nie uległ już zmianie.

• Centrum: Ziembicki - Kosiński, Bieliński, Ześko, Ł. Górski, Zaborowski, Napierski (60 Pellowski), Wenta, Pączek, Nagórski, Waśniewski.

Wisła Korzeniewo - Tęcza Siwiałka 6:0 (3:0)

Piłkarze Tęczy na mecz do Korzeniewa jechali tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym i to w dodatku juniorem. Tym razem zabrakło czterech podstawowych graczy. Pomimo tej nieciekawej sytuacji kadrowej, początek był bardzo wyrównany. Decydująca o losach całego meczu okazała się 21 minuta. Wówczas bramkarz Tęczy, Dawid Zasada, niefortunnie spadł na piłkę i wybił sobie bark. Kontuzjowanego zawodnika musiało zabrać pogotowie. Warto zaznaczyć, że zanim bramkarz opuścił boisko, gospodarze zdobyli gola, a piłkarze Tęczy mięli poprzeczkę.

• Tęcza: D. Zasada (20 Szyt) - Wiecki, Cześnik, Gendzierski, Jarosz, Linda, R. Zasada, Młyński, Klawikowski, A.Zasada, Tocha.

W następnej kolejce Tęcza zagra przed własną publicznością z GKS Gardeja, a Centrum Pelplin wyjeżdża do Sokoła Mareza.