Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anaboliki, sterydy, doping, stymulanty i pranie pieniędzy na dużą skalę. Gdańscy śledczy 1.06.2020 r. poinformowali o 2 nowych zatrzymanych

Jacek Wierciński
Jacek Wierciński
materiały Prokuratury Regionalnej w Gdańsku
Nielegalnego dystrybuowania w całej Polsce produktów leczniczych – sterydów anabolicznych, oraz związanego z tym wielomilionowego prania brudnych pieniędzy dotyczą zarzuty postawione przez gdańskich śledczych kolejnym dwóm osobom. Do ich zatrzymania doszło 26 maja. W sprawie, o czym prokuratura poinformowała w poniedziałek, 1.06.2020 r., zabezpieczono 3 magazyny z substancjami, którymi handlowano.

Anaboliki, sterydy, doping i pranie pieniędzy na dużą skalę. Zatrzymano kolejne 2 osoby

O zatrzymaniu 2 mężczyzn z Mazowsza, do którego doszło 26 maja 2020 r. śledczy poinformowali w poniedziałek 1.06.2020 r.

– Zarzuca im się wprowadzenie do obrotu środków stymulujących, dopingujących, anabolicznych i innych mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu o łącznej wartości 800 tysięcy złotych, podrobienia kilkuset dokumentów oraz prania pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tych środków – wymienia prokurator Marzena Muklewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, działającej w tej sprawie we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

– Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych ujawniono magazyn z lekami, w którym znajdowało się kilka tysięcy opakowań sterydów. Potwierdzono także, że w przestępczym procederze sprawcy korzystali z rachunków bankowych, na których wpłaty dokonywane przez kupujących miały sugerować sprzedaż np. kosmetyków lub zabawek – dodaje.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn trafił do aresztu, wobec drugiego zastosowano dozór policji, a wcześniej obaj usłyszeli zagrożone karą 12 lat więzienia zarzuty dotyczące złamania prawa farmaceutycznego, a także tego, że uczynili sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu. Proceder polegać zaś miał na nielegalnym dystrybuowaniu na terenie całego kraju produktów leczniczych – sterydów anabolicznych, oraz związanego z tym wielomilionowego prania brudnych pieniędzy.

Ile osób ma status podejrzanych w tej sprawie?

Łącznie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku aż 21 osób ma status podejrzanych. Jak słyszymy sprawa jest wielowątkowa, a do jej prowadzenia powołany został specjalny zespół funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku. W sprawie ujawniono także 3 magazyny ze znacznymi ilościami środków anabolicznych oraz dokonano blokady środków pieniężnych na rachunkach przestępców.

– Dzięki ścisłej współpracy z prokuraturą i zaangażowaniu członków zespołu, zgromadzono obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 21 osobom. Zarzuty te dotyczą: prania brudnych pieniędzy, podrabiania dokumentów, czerpania korzyści z nierządu, posiadania materiałów zwierających pornografię dziecięcą, nielegalnego wprowadzania do obrotu środków leczniczych bez wymaganego zezwolenia oraz innych przestępstw – mówią śledczy.

Pomorski serwis kryminalny. Bądź na bieżąco!

KRYMINALNE POMORZE - POLECAMY:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto