AP Lotos Gdańsk - Czarni Sosnowiec 1.04.2021 r. Cztery gole liderek Ekstraligi. Rywalki za silne dla beniaminka z Gdańska [zdjęcia]

AP Lotos Gdańsk - Czarni Sosnowiec
AP Lotos Gdańsk - Czarni Sosnowiec Fot. Przemysław Świderski
Piłkarki AP Lotos przegrały z Czarnymi Sosnowiec w meczu kobiecej Ekstraligi.

Piłkarki AP Lotos z pewnością nie były faworytkami meczu z Czarnymi. Rywalki z Sosnowca to zdecydowany lider Ekstraligi, a w całym sezonie zanotowały jeden remis, a pozostałe spotkania wygrały. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego chciały się jednak postawić i podjąć walkę.

W pierwszej połowie spotkania padł tylko jeden gol, a prowadzenie Czarnym dała Dorota Hałatek. Drużyna z Sosnowca zagrała skuteczniej po przerwie, kiedy dołożyła jeszcze trzy trafienia. Drużyna AP Lotosu Gdańsk zajmuje 10 miejsce w tabeli, ale nie musi się martwić o utrzymanie w krajowej elicie. Nad miejscem spadkowym ma bowiem aż 12 punktów przewagi. To daje komfort, ale nie może pozwolić na uśpienie. Ambicje są wyższe, a drużyna ma się rozwijać, żeby w najbliższej przyszłości dołączyć do ligowej czołówki.

AP Lotos Gdańsk - Czarni Sosnowiec 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Dorota Hałatek (20), 0:2 Veronika Slukova (48), 0:3 Martyna Wiankowska (78), 0:4 Agnieszka Jędrzejewicz (81)