AP Orlen Gdańsk z niespodziewanym i cennym punktem. Wysoka porażka Pogoni Dekpolu w meczu z mistrzyniami Polski

Remis i porażka to bilans piłkarek AP Orlenu Gdańsk i Pogoni Dekpolu Tczew w rozgrywkach Orlemu Ekstraligi Kobiet. Pomorskie drużyny zmierzyły się z wymagającymi rywalkami.

Piłkarki Pogoni Dekpolu były skazywane na pożarcie przed wyprawą do Łodzi. W końcu ligowy beniaminek musiał zmierzyć się z aktualnymi mistrzyniami Polski.

Niespodzianki nie było i to SMS Łódź od początku spotkania był zdecydowanie stroną dominującą. Gospodynie już w pierwszej połowie strzelił pięć bramek i zapewniły sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. W drugiej części spotkania futbolistki mistrzyń Polski już tak nie forsowały tempa. Nie strzelały też kolejnych bramek i do końca tego spotkania utrzymał się wynik, który został ustalony jeszcze w pierwszej połowie.

O niespodziankę postarały się za to piłkarki AP Orlenu Gdańsk, które grały na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem AZS UJ Kraków. Gospodynie szybko objęły prowadzenie, ale w 29 minucie wyrównała Julia Włodarczyk. Odpowiedź zespołu z Krakowa była natychmiastowa, bo już minutę później gola strzeliła Paulina Guzik. W 66 minucie do wyrównania doprowadziła Kim Sanford i podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego wróciły do Gdańska z cennym punktem.

AZS UJ Kraków - AP Orlen Gdańsk 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Aleksandra Nieciąg (7), 1:1 Julia Włodarczyk (29), 2:1 Paulina Guzik (30), 2:2 Kim Sanford (66)

AP Orlen: Michlewicz - Dymińska (70 Skrzypczyk), Grzywińska (60 Kołodziejek), Kirsch-Downs, Okoń (46 Tarnawska), Sanford, Sirant, Słowińska, Szewczuk (60 Preuss), Włodarczyk (70 Chaika), Zimecka

UKS SMS Łódź - Pogoń Dekpol Tczew 5:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Katarzyna Konat (8), 2:0 Gabriela Grzybowska (18), 3:0 Dominika Kopińska (25), 4:0 Klaudia Jedlińska (35), 5:0 Łucja Tabor (43-samobójcza)

Pogoń Dekpol: Niemaszyk - Ejzel (46 Pompa), Jeleń, Osowska (60 Kwiatkowska), Pąk (68 Tobiczyk), Polańska (60 Murawska), Rembalska (46 Witczak), Sitarz, Sobal, Tabor, Tryka