MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Aquaparki i baseny na Pomorzu. Te pływalnie są otwarte! Zasady korzystania z basenów podczas epidemii koronawirusa

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte?
Aquaparki na Pomorzu. Które otwarte? fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Baseny, zjeżdżalnie, leżaki, a nawet... rekiny! To spotkacie o pomorskich aquaparkach, które otworzyły się na swoich klientów w czasie epidemii. Oto lista czynnych aquaparków i basenów w województwie pomorskim! Sprawdź, gdzie i na jakich zasadach możesz popływać!

Wytyczne korzystania z basenów w dobie koronawirusa

Na początku czerwca ogłoszono szereg zasad i wytycznych, które trzeba spełnić, aby móc skorzystać z parków wodnych, siłowni i solariów. Z tego też względu postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu. Poniżej prezentujemy procedury bezpieczeństwa dla klientów chcących skorzystać z basenu, opublikowane na oficjalnej stronie Ministerstwa Rozwoju.

Kliknij i zobacz, co jest otwarte na Pomorzu:

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • maksymalna liczba użytkowników – biorąc pod uwagę zróżnicowanie wielkości obiektów, liczba osób przebywających w jednym czasie na ich terenie powinna być ustalona indywidualnie. Liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób;
  • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie użytkowników przy wejściu do obiektu;
  • maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie

DYSTANS

Obowiązkowo trzeba zachować dystans 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, czyli:

  • w szatni,
  • w przebieralni,
  • w toalecie,
  • przy natryskach,
  • w brodzikach

W celu zapewnienia bezpieczeństwa warto rozważyć równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej. Rząd rekomenduje poddanie refleksji wprowadzenia podziału powierzchni basenu za pomocą lin i pływaków na mniejsze fragmenty. W przypadku, gdy w małych nieckach i jacuzzi nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zaleca się pojedyncze korzystanie z obiektów.

DEZYNFEKCJA I HIGIENA
Zgodnie z wytycznymi ministerstwa, niezbędne jest wyposażenie obiektu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk przy wejściu, w przebieralni, przy umywalce w toalecie oraz w pomieszczeniu z natryskami.

WAŻNE! Każda osoba wchodząca na teren obiektu jest zobowiązane do dezynfekcji rąk.

Uprasza się użytkowników pływalni o przestrzeganie zasad higieny. Mowa o obowiązkowej i starannej kąpieli i umyciu całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej.

Ponadto, obowiązkowi dezynfekcji zostaną poddane powierzchnie wspólne w strefie wejścia, szatni, przebieralni, z którymi stykają się użytkownicy.

ZOBACZ TAKŻE: Nautilus w Gdańsku. Oceanarium i aquapark w Letnicy w 2021 roku. Gdański podwodny świat ma przyciągać miliony gości

Aquaparki, baseny i pływalnie. Kto nie może z nich skorzystać?

Przypominamy, że z basenu nie mogą skorzystać osoby, które:

  • zaobserwowały u siebie objawy choroby zakaźnej;
  • miały w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą podejrzana o zakażenie, zakażoną lub chora na COVID-19

W sytuacji, gdy w trakcie aktywności zostaną zaobserwowane niepokojące objawy u odwiedzającego, należy go jak najszybciej odsunąć od reszty osób przebywających na pływalni i poprosić o szybkie udanie się transportem - własnym lub sanitarnym - do domu lub oddziału zakaźnego.

Zasady korzystania z basenów. Co z maseczkami?

Z dostępnych informacji wynika, że na terenie basenu obowiązkowe jest noszenie osłon na usta i nosa przez użytkowników, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie.

Osłona ust i nosa powinna zostać zdjęta i pozostawiona z ubraniem w przebieralni. Co istotne, po odbytej kąpieli należy ponownie założyć maskę.

Te pomorskie aquaparki są czynne w dobie koronawirusa

Po ponad trzech miesiącach przebywania w domu chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o wyjściu na basen, siłownię czy do klubu fitness. Z tego też względu prezentujemy aquaparki i parki wodne w województwie pomorskim, które otworzyły się na klientów. Zresztą... sprawdźcie sami!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto