Arka Gdynia przegrała z Legią Warszawa w 1/2 Pucharu Polski [zdjęcia]

KasiaS
KasiaS
Arka Gdynia jako pierwsza strzeliła gola i już po 12 minutach objęła prowadzenie. Niestety ostatecznie Legia wygrała 2:1.

Gra wyglądała efektownie do momentu, gdy sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy z Legii oraz drugą żółtą kartkę dla kapitana Arki, Sławomira Mazurkiewicza. Mazurkiewicz, do tej pory grający świetne zawody był także strzelcem pierwszego gola dla żółto-niebieskich, dającego w 12 minucie nieoczekiwane prowadzenie nad zespołem ze stolicy.

Piłkarze z Gdyni w konsekwencji czerwonej kartki do końca grali w osłabionym składzie, co wykorzystali przeciwnicy. W 74 minucie Ljuboja zdobył kolejną bramkę dla swojej drużyny. Niestety na kilka minut przed rozpoczęciem meczu, dało się zauważyć ogromne kolejki przed wejściem na stadion, spowodowane awarią bramek.

Jak się okazało w nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy uszkodzili osiem bramek wejściowych na trybunę "Tory" zapychając czytniki biletów substancją klejopodobną. Na szczęście organizatorom udało się usunąć awarię i kibice bez większych przeszkód dostali się na stadion.

Arka Gdynia 1:2 (1:1) Legia Warszawa