Arka Gdynia remisuje bezbramkowo w Łodzi

Maciej Czarniak
Arka Gdynia jedynie zremisowała w wyjazdowym meczu przeciwko Widzewowi, ale należy uznać to za dobry wynik i niezły debiut nowego trenera.

Od pierwszych minut widać było, że Straka ustawił arkowców bardzo ofensywnie. Pierwsze 30 minut nieustanie naciskali oni gospodarzy, co przyniosło kilka okazji do strzałów. neistety bez efektu. Potem Arka wyraźnie spuściłą z tonu. Widzew coraz częściej dochodził do sytuacji strzeleckich, ale dobre okazje marnował Riku Riski.

Druga połowa to głównie spokój pod bramkami, walka w środku pola i niezła zabawa na trybunach. W ostatniej minucie meczu Sernas mógł rozstrzygnąć spotkanie na korzyść łodzian, ale fatalnie przestrzelił.

Mecz zakończył się dość sprawiedliwym podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni są na pewno zawodnicy Arki Gdynia.

- Przyjechaliśmy po punkt i zdobyliśmy go. Musimy się cieszyć z tego i będziemy dalej grali, żeby osiągnąć sukces - mówił po meczu Franciszek Straka, trener Arki Gdynia.

Żółte kartki: Zawistowski, Bednarek, Burkhardt
94' - Na sam koniec  żółtą kartkę zarobił jeszcze Grischok
93' -
Żółta kartka dla Burkhardta.
92' -
Super okazja dla Widzewa! Sernas dostał piłkę na piątym metrze, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia.
86' -
Ostatnia zmiana w meczu. Michał Płotka za Denisa Glavinę.
81' -
Dwie zmiany: Żigajevs za Budkę i Mawaye za Ivanovskiego.
78' -
Arka już jedynie się broni. Widzew natomaist nie potrafi sforsować obrony gdynian.
74' -
Noll z rzutu wolnego prosto w ręce Mielcarza.
70' -
W końcu strzał, ale Panka daleko od bramki Arki.
69' -
Kolejna żółta kartka dla Arki. Otrzymuje ją Bednarek za faul na Budce.
66' -
Pierwsza połowa była ciekawsza. W tej zawodnikom brakuje pomysłu na grę. Brak zupełnie sytuacji podbramkowych.
63' -
Zawistowski za faul na Dudu zasłużył sobie na pierwszą żółtą kartkę meczu.
60' -
Kolejna zmiana. Velibor Durić za Riku Riski.
59' -
Za Skelę wchodzi Filip Burkhardt.
56' -
Coraz częściej zaczyna się myśleć, czy w ogóle padną gole.
53' -
Nic się nie dzieje na boisku. Dużo walki i Arka gra na tyle ostro w środku, że Widzew sobie z tym nie radzi.
46' -
Grischok wchodzi za Dzalamidze.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. DO PRZERWY 0:0

45' -
Trwa ostatnia minuta I połowy. Na boisku nic się nie dzieje i oba zespoły czekają na przerwę.
42' -
Głowka Glaviny w światło bramki, ale Mielcarz broni z łatwością.
38' - Okres wiekszej walki. Pod bramkami nic ciekawego.
35' -
Małe spięcie Dżalamidze z Bożokiem. Na razie bez konsekwencji.
34' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybija Ivanowski.
33' - Coraz goręcej robi się pod bramką Arki. Kolejny raz w niebezpiecznej sytuacji musiał interweniować Moretto. Rzut rożny.
31' - Po błędach obrony Arki, Riski miał najlepsza okazję meczu na zdobycie gola. Po raz kolejny świetnie bronił Moretto.
28' -
Riski dostał rewelacyjną piłkę i zamiast podać do kolegi sam chcia lzdobyć gola. Prosto w Moretto..
25' - Sędzia małek nie odgwizdał oczywistego faulu widzewiaków pod polem karnym.
24'
- Kolejne beznadizejne dośrodkowanie Widzewa. Moretto z łatwością łapie piłkę.
23' - Skela dośrodkowuje z rzutu rożnego w aut.
22' - Arka ma wyraźną przewagę w środku pola. Po kolejnej akcji tą strefą boiska i dośrodkowaniu Glaviny, Ben Radhia wybija na rzut rożny.
20' - Rzut wolny dla Widzewa. Bardzo słabo wykonany i piłka już w rękach Moretto.
18' - Kolejne minuty walki. Arka gra ciekawie, agresywnie i przeważa zasłużenie.
14' - Rewelacyjne uderzenie Zawistowskiego z 28 metra. Mielcarz broni  najwyższym trudem.
13' -
Skelamiał niezłą okazje, ale świetnie z bramki wyszedł Mielcarz i skrócił kąt.
11' -
Rzut rożny dla Widzewa, ale piłkę sprzed pola karnego wybika Skela.
10' -
Dobra akcja Widzewa. Budka miał niezłą okazję, ale świetnie sytuację wyjasnił Bednarek.
7' -
Dużo twardej walki w środku pola.
5' - Riski na spalonym. Gdyby nie to byłoby bardzo niebezpiecznie pod bramką Arki.
3' - Sernas wywalczył rzut rożny, ale nic z tego nie wynika.
2' - Tym razem strzela Bruma. W światło bramki, ale Mielcarz pewnie broni.
1' - Rozpoczął sie mecz. I od razu pierwszy strzał Glaviny, ale niecelnie.
0' -
Symboliczna minuta ciszy dla zmarłego 6 lat temu papieża Jana Pawła II
0' - Do rozpoczęcia meczy pozostało już tylko kilka minut.