Arka przegrała, ale zostaje w Ekstraklasie!

Patryk Szczerba
Arka pozostaje w Ekstraklasie. Pomogła Cracovia, która wygrała z Piastem Gliwice 1:0. Mimo porażki we Wrocławiu gdynian 1:2, to oni pozostają w elicie. Poniżej zapis z meczu ze Śląskiem akcja po akcji.

Bramki: Tshibamba (20')
Żółte kartki: Tshibamba (61') Budziński (90') Mrowiec (93')

90' Emocje sięgają zenitu. W Gliwicach Cracovia strzela bramkę na 1:0. Arka zostaje w Ekstraklasie! Koniec meczu w Gliwicach. Cracovia wygrywa 1:0 z Piastem. We Wrocławiu Mrowiec i Budziński ukarani jeszcze żółtymi kartkami, ale i tu już spotkanie się zakończyło. Dodajmy, że zaczełą sięfeta w Poznaniu, gdzie Lech dzięk iwygranej zdobył mistrzostwo Polski.

88'
Arka przy remisowym wyniku w Gliwicach i przegranej we Wrocłąwiu wciaż ostaje w Ekstraklasie. Ma lepszy bilans bramek z Piastem.

86' Wachowicz za Tshibambę

85' GOLLLLLL!!! Fantastyczny strzał Sotirovicia i Śląsk prowadzi 2:1.

82'
Kapitalna interwencja Witkowskiego, byćmoże na miarę utrzymania w Ekstraklasie.

81'
Bożok w pole karne, pilka trafia w Sztylkę. Arkowcy sygnalizują rękę, ale gramy dalej.

79'
Groźnie uderzał Bożok. W odpowiedzi kontra Śląska, jednak Madej strzelił bardzo niecelnie. Coż za emocje...

78'
Ćwielong wychodzi z kontrą, ale powstrzymany. W Gliwicach wciąż remis, a więc status quo utrzymany, jednak jeszcze ponad 10 minut gry na obydwu stadionach.

76' GOOOLLL!! Pawelec wyrównuje stan meczu, po dośrodkowaniu z rzutu różnego Mili. Błąd Szmatiuka i mamy prawdziwe emocjew we Wrocławiu.

74'
Rzut wolny wykonuje Burkardt, ale uderzył w mur.

71'
Śląsk gra niedokładnie, Arka konsekwentnie broni. Próbował Mila, ale obok bramki. Wcześniej na boisku zameldował się Socha. Zmienił Spahicia. Mila dostał również żółtą kartkę.

69'
Arka wciąż spokojnie kontroluje systuację, ale trzeba pamiętać, że Śląsk ostatnio z Odrą też przegrywał, by w końcówce rozstrzygnąć wynik meczu na swoją korzyść.

61'
Żółta kartka dla Tshibamby i Spahicia za przepychanki.

58'
Na boisku leży Vuk Sotirović, tymczasem mamy wieści dla kibiców Lecha. Kolejorz prowadzi już z Zagłębiem 2:0 i pewnie zmierza po "majstra".

57'
Arka wyszła wyżej do przeciwnkia w tej polowie. Widać, że gdynianie nie chcą popełnić błędu z poprzednich meczów, chociażby z meczu z Polonią Warszawa, czy Jagiellonią białystok, kiedy cofnięci po prowadzeniu tracili bramki.

54'
Groźnie pod bramką Arki. Przedzierałsię Mila, strzelił, ale piłka odbiła się od pleców jednego z obrońców Arki. Do futbolówki dopadł Madej, ale uderzył za lekko, jak na umiejetmosci Witkowskiego.

50'
Obydwie drużyny ruszayły na początku drugiej połowy śmielej do przodu, ale na razie bez rezultatu bramkowego.

48'
Groźnie uderzał Sutirovic. Na szczęście dla piłkarzy Arki po raz kolejny nie był skuteczny.

46'
Jest zmiana w Śląsku. Za Łukasiewicza wchodzi Madej

46'
Piłka znów w grze. Ostatnie 45 minut Ekstraklasay w tym sezonie.

45' W Gliwicach koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek. We Wrocławiu wciąż prowadzi Arka, sędzia też zakończył pierwszą połowę. Może na boisku emocji nie ma za dużo, ale serca kibiców są na pewno rozgrzane. Zapraszamy na przerwę.

44'
Rzut wolny dla Śląska. Mila w pole karne, piłka skozłowała przed Witkowskim, ale bramkarz Arki spokojnie łapie futbolówkę.

42'
Arka wciąż przyczajona, czeka na kontrę. W Śląsku wyróżnia sięwłaściwie tylko Ćwielong, zupełnie niewidoczny jest Sutirovic.

40'
Mało sytuacji podbramkowych w tym meczu, ale cel Arki jest jasny. Chcą wygrać, styl w tym wypadku jest zupełnie nieważny.

36'
Zawodnicy Śląska grają bardzo nieporadnie. Zamiast atakować, stwarzać sytuacje pod bramką gości wymieniają podania na własnej połowie. Arka tymczasem czuje się we Wrocławiu coraz pewniej.

32'
Śląsk gra dość nonszalancko, ale widać, że chcą zdobyć bramkę. Na razie z przodu tylko Tshibamba, który męczy obrońców Śląska. Teraz akurat na spalonym.

28'
Przed szansą stanął Ćwielong, ale świetnie obronił w sytuacji "sam na sam" Witkowski. Arka musi uważać, bo Śląsk nie chce rezygnować z wygranej.

22'
Świetnie ulozyło się to spotkanie dla gdynian. Przy utrzymującym się wyniku bezbramkowym w Gliwicach to na razie drużyna znad morza pozostaje w Ekstraklasie. Do zakończenia spotkań jednak jeszcze wiele czasu.

20' GOOOOOOOOLLLLLLLLL!! Kapitalne podanie Burkhardta do Tshibamby i napastnik Arki skutecznie uderzył, strzelając pierwszego gola w meczu. Arka prowadzi 1:0.

18'
Arka na razie schowana za podwójną gardą. Śląsk wciąż ma przewagę. Próbował Ćwielong.

14'
Pierwszy strzał Arki. Niecelnie uderzał Kowalski.

13'
Gra toczy się głównie w środku boiska, zawodnicy sporadycznie wędrują pod jedną bądź drugą bramkę, by stworzyć zagrożenie. Widać, że zwłaszcza gdynian paraliżuje stawka spotkania.

9'
Dośrodkowanie Spahicia w pole karne, ale bardzo niecelne. Tymczasem trener Pasieka wciąż jeszcze koryguje ustawienie gdynian.

7'
Wciąż bez bamek w ostatnim meczu rundy wiosennej. Na razie żadna z drużyn nie chce odważniej zaatakować, choć optyczną przewagę ma Śląsk.

3'
Od pierwszych minut Śląsk rzucił się do ataku. Przed chwilą Sotirović zatrzymany przez trzech obrońców Arki.