Arka wygrywa z Piastem, Lechia przegrywa z GKS

Dziś na boiskach Ekstraklasy działo się bardzo dużo. Arka wygrała 2:1 z Piastem i przybliżyła się do pozostania w lidze, niestety Lechia znów przegrała, ale byt ma już zapewniony.

Sędzia: Siejewicz.
Arka: Witkowski - Kowalski, Mrowiec, Ulanowski, Sokołowski - Labukas (Wilczyński 14', Robakowski 84'), Burkhardt, Budziński, Ława, Bożok (Wachowicz 90+2') - Trytko.
Piast: Nalepa - Szary, Kowalski, Glik, Michniewicz (Maciejak 81') - Chylaszek (Pietroń 38'), Muszalik, Zganiacz, Smektała (Paluchowski 68') - Wilczek, Olszar.
Bramki: (Glik 90')
Żółte kartki: Olszar,Kowalski, Glik.

GKS Bełchatów

Lechia Gdańsk

2:1

Bramki: Nowak (31'), (90'k).
Żółte kartki: Tosik, Bartosiak, Cetnarski.
Sędzia: Szulc
GKS: Sapela - Popek (Bocian 46'), Lacić, Pietrasiak, Tosik (Drzymont 83') -Gol (Bartosiak 75'), Janus, Rachwał, Cetnarski - Nowak, Korzym.
Lechia:
Małkowski (Kapsa 87') - Kosznik, Bąk, Kożans, Kaczmarek - Bajić (Pietrowski 55'), Surma, Nowak (Rogalski 68') - Lukjanovs, Buzała, Wiśniewski.
Bramki: Bajić (39.)
Żółte kartki: Bąk, Buzała.

KONIEC! Arka wygrywa 2:1 i dzięki przegranej Odry jest bliżej pozostania w Ekstraklasie. Niestety swój mecz przegrała Lechia, która kontynuuje fatalną passę. W innych meczach najciekawszy wynik padł w Chorzowie, gdzie Ruch przegrał 1:2 z Lechem. Poznaniacy wobec remisu Wisły z Cracovią są nowym liderem!

Przepraszam serdecznie za wszystkie błędy, ale dziś w Ekstraklasie działo się aż za dużo!

90' GOOOL! 2:1 dla GKS.
Dawid Nowak wykorzystał rzut karny, kolejna przegrana Lechii?
90' A Lech z Ruchem!
90' Śląsk wygrywa już 4:2.
90' GOL! Piast zmniejsza rozmiary porażki, strzelcem Kamil Glik.
87' Złe wieści z Gdańska, Małkowskiego musi zmienić Kapsa. Bramkarz Lechii doznał kontuzji.
85' Dodam jeszcze - Śląsk prowadzi 3:2!
84' GOOOOOOOOOOOOOL!!! TRYTKO!!! Arka już dziś nie przegra!
77' W Bełchatowie jeszcze nudniej niż w pierwszej połowie.
75' Spadł nam poziom meczu w Gdyni, ale za to znów niezły news - Śląsk doprowadza do remisu.
72' Fatalna informacja dla Arki, Odra prowadzi 2:1. Gola zdobył Bueno.
70' Bardzo ważna zmiana wyniku w Chorzowie. Lewandowski daje 1:1 i Lech nadal jest w grze, jeśli dziś wygra a Wisła zremisuje, wówczas będzie liderem.
68' Piast będzie walczył o punkty, za Smektałę wchodzi Paluchowski. Napastnik tylko wypożyczony z Legii jest wielkim talentem, ale niestety w Piaście praktycznie nie gra i jego wartość jest dziś dużo niższa niż na początku sezonu.
63' Szybka kontra GKS, ale Cetnarski również niecelnie, mimo słabego poziomu następca Łukasza Garguły rozgrywa dziś niezłe zawody.
62' Wreszcie szansa dla Lechii, ale Wiśniewski niecelnie.
60' Przez chwilę Odra prowadziła 1:0 ze Śląskiem, ale wrocławianie szybko wyrównali. Dla Arki, wiadomo, najlepszym wyjściem byłaby wygrana właśnie piłkarzy Tarasiewicza.
58' Ładny strzał Mrowca, ale Nalepa instynktownie nogami na róg.
55' Zmiana w Lechii, za Bajicia wchodzi Pietrowski, może rozrusza niemrawą dziś drugą linię Biało-zielonych.
52' Korzym niecelnie. Chwilę wcześniej zamieszanie w polu karnym, ale Małkowski pewnie łapie piłkę po rogu Cetnarskiego.
46' W przerwie zmiana w GKS, za Popka wchodzi Bocian.
46' Tymczasem na innych stadionach: w derby Warszawy Polonia wzgrzwa 1:0 z Legią, Zagłębie nadal 1:0 z Koroną, a w Chorzowie właśnie gol na 1:0 dla Ruchu. Tytuł dla Lecha się oddala.
46' Zaczynamy drugie 45 minut w Gdyni i Bełchatowie.

45'
Koniec pierwszych połówek. W Bełchatowie raczej nudno, ale kibice zobaczyli dwa gole,  w tym jeden przerzutką.  Tymczasem w Gdyni mamy gola i czerwoną kartkę. Będzie się działo!
45' Burkhard strzela przepięknie z 30. metra, ale niecelnie. A szkoda, bo byłaby jedna z najpiękniejszych bramek sezonu.
43' Bardzo brzydki faul Kowalskiego z Piasta. Powinna być żółta i taka też jest.
39' GOOOOOOOOOOL!!!!! Szybkie wyrównanie w Bełchatowie. Gola strzela Bajić! I to jak? Przewrotką!
38' Zmiana w Piaście: za Chylaszka wchodzi Pietroń, który wraca do Gdyni
33' Czerwona kartka dla Budzińskiego. Pomocnik atakował wślizgiem, ale decyzja kontrowersyjna, choć z drugiej strony to konsekwencja dwóch żółtych.
31' GOOOOOOOOOOOL!!! GKS prowadzi 1:0 po golu Nowaka! Kopia bramki z Gdyni, niestety dla przeciwnika.
28' Kilka minut temu Nowak zdobył gola dla GKS, ale na szczęście dla Lechii zagrywał ręką i sędzia wyłapał ten fakt,
27' Szansę miał Glik, ale minimalnie nad bramką. Było gorąco.
21' Po rożnym szansę mógł mieć Trytko, ale napastnik nie spodziewał się piłki i nie udało mu się odpowiednio szybko zareagować.
20' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 DLA ARKI! Wilczyński! Świetne podanie do Wilczyńskiego, który mocnym strzałem pokonuje Nalepę!
20' Arka przeprowadza coraz groźniejsze akcje, czy pójdzie w ślady Zagłębia?
16' Pierwszy gol w tej kolejce, Kędziora strzela gola dla Zagłębia, które prowadzi z Koroną.
14' Kontuzja Labukasa! Za niego pojawia się młody Wilczyński. Nie wiemy jeszcze co się stało z piłkarzem Arki.
12' Kiepski strzał Janusa, nudno dziś w Bełchatowie.
10' Tymczasem na innych stadionach także bez goli. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Ruch-Lech, oba zespoły mają o co walczyć.
7' W Bełchatowie pierwszy celny straszł, ale Korzymowi nie udało się pokonać Małkowskiego. Swoją drogą, ciekawe jak dziś wypadnie ten młody bramkarz Lechii.
7' Pierwsza świetna szansa dla Arki, ale Ława daleko od bramki.
5' W Gdyni Arka prowadzi grę, widać, że piłkarze mają ochotę na trzy punkty. Z kolej w Bełchatowie oba zespoły badają się wzajemnie.
1' Zaczynamy!
0' Za chwilę wszystkie cztery drużyny wybiegną na murawę. Lada moment podamy składy.
0' Początek spotkań o godz. 19.