Asseco Prokom Gdynia 78:76 Trefl Sopot [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Niezwykle ciekawe i wyrównane widowisko można było oglądać wczoraj w derbach Trójmiasta. Po końcowym gwizdku cieszyli się koszykarze z Gdyni, którzy siódmy raz z rzędu wygrali z Treflem Sopot.

W zespole gospodarzy wyróżnić trzeba trzech graczy. Ratko Varda przez dużą część meczu ciągnął zespół Mistrza Polski na własnym grzbiecie i nie pozwalał odskoczyć rywalowi. Miał najwięcej punktów ze wszystkich zawodników na boisku - 22. Daniel Ewing przebudził się w najważniejszym momencie i w ciągu jednej kwarty zdobył 15 punktów, a Prokom zanotował fragment gry 18:0 i z wyniku 32:40 zrobiło się 50:40. Natomiast Piotr Szczotka w drugiej połowie całkowicie wyłączył z gry lidera sopocian - Filipa Dylewicza.

Asseco Prokom Gdynia 78:76 Trefl Sopot
(16:15, 16:21, 25:17, 14:14)

Asseco Prokom: Varda 22, Ewing 18, Videnov 10, Hrycaniuk 10, Burrell 6, Szubarga 4, Szczotka 4, Witka 2, Eldrigdge 2.
Trefl: Dylewicz 20, Ceranić 14, Harrington 13, Gustas 10, Kikowski 8, Stefański 5, Kinnard 3, Ljubotina 2, Waczyński 1.