Asseco Prokom Gdynia rozbił Żalgiris Kowno [zdjęcia]

Patryk Szczerba
To było pierwsze zwycięstwo koszykarzy Asseco Prokom w historii ich występów w Top-16 Euroligi we własnej hali. Gdynianie rozbili legendarny Żalgiris Kowno 89:65.

Gdynianie przystąpili do spotkania skoncentrowani i dzięki temu cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Wygrali każdą z czterech kwart kontrolując przebieg spotkania. Goście zerwali się do odrabiania strat na początku drugiej połowy, jednak koszykarze Asseco nie pozwolili zbliżyć się im na więcej niż siedem punktów.

Mistrzowie Polski, grając przez cały mecz bardziej zespołowo i spokojnie, wygrali ostatecznie z przewagą aż 24 punktów nad rywalem. Najwięcej punktów dla koszykarzy z Gdyni rzucił David Logan- 20. W zespole z Kowna najskuteczniejszy był Selenga, zdobywca 15 punktów.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu zespół Asseco Prokom Gdynia został liderem grupy G.

Asseco Prokom Gdynia - Żalgiris Kowno 89:65 (25:18, 20:18, 22:16, 22:13)

Asseco Prokom Gdynia: Logan 20, Burrell 13, Hrycaniuk 4, Harrington 0, Szczotka 0 - Ewing 16, Zamojski 11, Varda 9, Seweryn 8, Woods 6, Hrycaniuk 4, Jagla 2.

Żalgiris Kowno: Salenga 15, Begić 8, Kalnietis 7, Pocius 3, Brown 2 - Delas 14, Capin 7, Vene 4, Milaknis 3, Juskievicius 2, Vasiliauskas 0, Butkievicius 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani