Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Asseco Prokom - Turów Zgorzelec 88:79

Piotr Wiśniewski
W pierwszym finałowym meczu Tauron Basket Ligi Asseco Prokom pokonał Turów Zgorzelec 88:79. Mecz nie dostarczył aż tak wielu emocji, jak można się było spodziewać. Gdynianie swoją przewagę zaczęli budować dopiero po przerwie. W ich szeregach najskuteczniejsi byli: Daniel Ewing i Piotr Szczotka. Ewing zdobył 23, a Szczotka 14 punktów. Mecz numer dwa odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.00, również w Hali Widowiskowo-Sportowej "Gdynia".

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 88:79 (16:20, 27:22, 16:12, 29:25)

Asseco Prokom: Daniel Ewing 23, Piotr Szczotka 14, Qyntel Woods 13, Ratko Varda 8, Robert Witka 6, Krzysztof Szubarga 6, Adam Hrycaniuk 6 (6 zb), Ronnie Burrell 4, Tommy Adams 4, Courtney Eldridge 3, Filip Widenow 1.

PGE Turów:
David Jackson 16, Konrad Wysocki 13, Torey Thomas 11, Michael Kuebler 9, Daniel Kickert 9, Robert Tomaszek 8, Michał Gabiński 8, Ivan Zigeranović 5, Bartosz Bochno 0.

Stan rywalizacji:
1:0 dla Asseco Prokomu.

IV kwarta 88:79

Koniec meczu. Asseco Prokom wygrywa 88:79.

Do końca meczu pozostały już tylko 47 sekund. Gdynianie prowadzą 85:79.

Na linii rzutów wolnych staje Torey Thomas. Trafia obie próby. 85:78.

Za trzy Ewing. Trójką odpowiada Gabiński. 82:72.

Na trzy minuty przed końcem meczu Asseco prowadzi 79:67.

Akcja jak po sznurku w wykonaniu mistrzów Polski. Za trzy trafia Witka. 79:63.

Efektowny zwód i punkty Woodsa. 74:59.

Hrycaniuk zdobywa 70 punkt dla Asseco Prokomu. Goście tymczasem mają tych punktów 59.

"Trójka" Thomasa. 67:59.

Za trzy celnie przymierzył Robert Witka. 65:54.

Woods trafia z faulem. 61:54.

III kwarta 59:54

Szczotka otrzymał świetne podanie od Eldridge'a. Nie mógł tego nie wykorzystać. 59:52.

W roli głównej Torey Thomas. Odpowiada Ronnie Burrell. 57:49.

Pomysłowa akcja gdynian, po których do kosza trafia Varda. 54:45. Do końca trzeciej kwarty trzy minuty i 50 sekund.

Dwupunktowy rzut Daniela Ewinga. 51:45.

Za trzy trafił Kuebler. 49:45.

W 23. minucie meczu Asseco Prokom prowadzi 47:42.

Punkty zdobywa Piotr Szczotka po podaniu Ratko Vardy. 45:42.

II kwarta 43:42

Ewing daje prowadzenie mistrzom Polski po pierwszej połowie 43:42.

Na linii rzutów wolnych staje Qyntel Woods. Trafia jeden z dwóch wolnych. 39:40.

Ewing trafia jeden rzut wolny. 35:37. Do końca drugiej kwarty 120 sekund.

Za trzy Daniel Ewing. 34:35.

Z półdystansu trafia Tommy Adams. Trójką odpowiada Konrad Wysocki. 29:33.

Punkty Szczotki i znów remis. 27:27.

W 14. minucie goście prowadzą 27:25.

Ratko Varda doprowadza do remisu po 25.

Za trzy trafił Michael Kuebler. 20:25.

Do końca drugiej kwarty osiem minut. Turów prowadzi 22:20.

Świetna asysta Toreya Thomasa, po której punkty zdobył Ivan Zigeranović. 17:22.

I kwarta 16:20

Gabiński trafia z faulem. Wykorzystuje także rzut wolny. 16:20.

Szubarga trafił jeden rzut wolny, po czym zebrał piłkę, ale podał w ręce zawodników Turowa. 16:15.

Burrell wykorzystuje tylko jeden z dwóch rzutów wolnych. 14:11. Do końca pierwszej kwarty trzy minuty.

Kolejna skuteczna akcja "Q". Woods popisuje się akcją dwa plus jeden. 13:11.

Za trzy Qyntel Woods. 10:9. Za nami pięć minut gry.

Udana dobitka Tomaszka. 7:6.

"Trójka" Courtney'a Eldridge'a. 7:4 po trzech minutach gry.

Udane wejście pod kosz Daniela Ewinga. 4:2.

Odpowiedział Piotr Szczotka. 2:2.

Pierwsze punkty w meczu zdobywa Robert Tomaszek. 0:2.