Asseco wciąż bez wygranej w Eurolidze

Maciej Czarniak
Gdyński zespół wyszedł dziś na parkiet niesamowicie ...
Gdyński zespół wyszedł dziś na parkiet niesamowicie ... Maciej Czarniak
Gdyński zespół wyszedł dziś na parkiet niesamowicie skoncentrowany, dzięki czemu walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund meczu.

Nadspodziewanie pozytywny wpływ na postawę gdyńskich koszykarzy miała wczorajsza szokująca informacja o ucieczce Alonzo Gee z Polski. Amerykański koszykarz nie pojawił się na treningu, a trenerowi i byłym kolegom z zespołu przesłał sms z wyjaśnieniami. Wydarzenie to zamiast podłamać koszykarzy, dało im wyraźnego kopa. Mistrzowie Polski już od pierwszych minut chcieli pokazać, że Gee wcale nie potrzebują i nawet bez niego mogą mierzyć się z najlepszymi.

Mimo nie najlepszego początku (17:12 dla Unicsu po 1 kwarcie) Asseco Prokom walczyło dość skutecznie i widać było, że mecz może mieć bardzo zacięty przebieg do samego końca spotkania. W połowie Asseco prowadziło już 30:29 i prowadzenie udało się utrzymać niemal do samego końca spotkania. Niestety Mistrz Polski zawiódł w ostatnich sekundach. Kilku punktowe prowadzenie zostało w końcówce roztrwonione, a wydatny udział w tym miał bohater zespołu z Kazania w czwartej kwarcie - Henry Domercant. 31-letni koszykarz Chicago aż 15 ze swoich 23 punktów zdobył w ostatniej kwarcie i to on okazał się głównym katem gdyńskiego zespołu.

Asseco Prokom Gdynia 68:72 Unics Kazań
(12:17, 18:12, 16:16, 22:27)

APG: Motiejunas 19, Seweryn 8, Łapeta 4, Szczotka 4, Blassingame 1 - Kuebler 15, Lafayette 14, Hrycaniuk 3, Dmitriev 0, Frasunkiewicz 0, Zamojski 0.

Unics: Domercant 23, McCarty 13, Samoylenko 5, Wilkinson 0, Jawai 0 - Sawraszenko 10, Lyday 9, Gubanov 7, Greer 5, Vieriemiejenko 0, Paszutin 0.