ATOM pokonuje outsidera ligi [zdjęcia]

Przemysław Malak
ATOM Trefl Sopot zrehabilitował się za ubiegłotygodniową porażkę z Impelem Wrocław. Po serii meczów z kandydatami do medali mistrzostw Polski, tym razem przeciwnikiem Atomówek była ostatnia drużyna ORLEN Ligi, PGNiG Nafta Piła.

W tym spotkaniu chyba nikt nie spodziewał się innego scenariusza niż trzy punkty dla aktualnych mistrzyń Polski. Podopieczne Teuna Buijsa potwierdziły, że są o klasę lepsze od siatkarek z Piły. Pierwszy set zakończył się wygraną 25:21, ale przewaga gospodyń nie była ani przez chwilę zagrożona. W drugim secie Pilanki nie miały już nic do powiedzenia. ATOM grał jak w transie i zdeklasował przeciwniczki 25:12.

10-minutowa przerwa spowodowała rozluźnienie w drużynie mistrzyń Polski. Po powrocie na boisko kilkupunktową przewagę (5:9) zdołały wypracować sobie podopieczne Wiesława Popika. W porę do skutecznej gry z poprzednich partii powróciły zawodniczki ATOMu, doprowadzając do remisu (12:12). Mimo złego początku, trzeci set zakończył się kolejnym zdecydowanym zwycięstwem (25:18), co dało wygraną 3:0 w całym meczu.

MVP meczu została atakująca ATOM-u, Anna Podolec. Zdobyła w tym meczu 16 punktów, czym potwierdziła swoją dobrą formę.

Kolejny mecz Atomówki rozegrają w niedzielę 17 listopada w Łodzi z zespołem prowadzonym przez byłego szkoleniowca mistrzyń Polski, Adama Grabowskiego.

ATOM Trefl Sopot - PGNiG Nafta Piła 3:0
(25:21, 25:12, 25:18)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Efimienko, Molnar, Zenik (libero) oraz Gajewska, Łukasik, Pietersen, Kuziak (libero)

PGNiG Nafta Piła: Kajzer, Wawrzyniak, Kudakova, Paszek, Babicz, Kingsley, Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska, Krawulska, Ward, Archangielskaja