Atom Trefl sensacyjnie przegrywa w Mielcu!

Piotr Wiśniewski
T. Bołt
Niespodzianka w Mielcu. Liderki PlusLigi Kobiet zawodniczki Atomu Trefl Sopot przegrały w Mielcu z miejscową Stalą 2:3.

Pierwszy set zwiastował, iż oto będziemy świadkami kolejnej wygranej liderek tabeli w stosunku 3:0. Od początku niedzielnej potyczki to podopieczne Alessandro Chiappiniego nadawały ton rywalizacji. Szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie i w efekcie wygrały premierową partię do 19.

W błędzie był jednak ten który widział łatwe zwycięstwo Atomu Trefl. Kolejne sety w tym spotkaniu obfitowały w wiele zwrotów akcji. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Wysoko przegrany pierwszy set wcale nie zdeprymował mielczanek. Dość powiedzieć, że to one rozstrzygnęły na swoją korzyść partię numer 2 i 3, odpowiednio do 22 i 18.

Czwarty set to już deklasacja Stali. Atom wygrywał 12:7, a następnie 19:11. Od tego momentu punktowały tylko przyjezdne.

No i wreszcie nadszedł tie break. W nim od początku, o dziwo, dominowała Stal. Gospodynie wygrały 15:7, a całe spotkanie 3:2.

KPSK Stal Mielec - ATOM Trefl Sopot 3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 13:25, 15:7)

Stal: Pycia, Kwiatkowska, Koczorowska, D. Wilk, Ściurka, A. Wilk, Durajczyk (libero) oraz Liutikova, Gierak, Bejga, Szpak.

Atom Trefl: Świeniewicz, Bełcik, Dziękiewicz, Fernandez, Fateeva, Ozsoy, Maj (libero) oraz Śliwa, Konieczna, Sieczka, Maculewicz, Nuszel.

Sędziowie: Marek Lagierski (pierwszy) oraz Marek Budzik (drugi)