Atom Trefl Sopot bliżej finału Mistrzostw Polski [zdjęcia]

Przemysław Malak
Trefl Sopot
Trefl Sopot Przemysław Malak
Po porażce w pierwszym meczu i zwycięstwie w drugim spotkaniu w Muszynie, sopocianki wygrały w Ergo Arenie z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną 3:1 (15:25, 26:24, 25:21, 25:18).

Zobacz więcej wiadomości z działu Sport

Początek spotkania Atom zaczął wręcz tragicznie. W pierwszym secie Sopocianki oddały 10 punktów po błędach własnych. Skuteczność w ataku była na dramatycznie niskim poziomie. Nie funkcjonowało dobrze przyjęcie.

Podobnie rozpoczął się drugi set, jednak przy stanie 3:9 gra Atomówek odmieniła się. Stopniowo Atom odrabiał straty, a po zdobyciu punktu przy stanie 18:18 Atom objął prowadzenie pierwszy raz w meczu, którego nie oddał do końca seta.

Poprawiło się przyjęcie, Rachel Rourke poprawiła swoją skuteczność. Trzecią partię Atom roztrzygnął dobrą grą w końcówce. A w ostatnim secie Atomówki przypieczętowały swoją przewagę w meczu. Dobre spotkanie rozegrała Klaudia Kaczorowska oraz Julia Szeluchina.

Statuetkę MVP otrzymała Rachel Rourke. Atom prowadzi 2:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę w Ergo Arenie o godzinie 17.00.