Atom Trefl Sopot lepszy w derbach Pomorza od Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia

Piotr Wiśniewski
Siatkarki Atomu Trefl Sopot pokonały w jedenastej kolejce PlusLigi Kobiet Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0. W Ergo Arenie zasiadło blisko 3 tys. widzów, w tym ok. setka kibiców dopingujących drużynę z Rumi. Sopocianki w poszczególnych setach zwyciężały do 15, 17 i 14. Tym samym drugi mecz obu zespołów w sezonie kończy się identycznym wynikiem. Tytuł MVP spotkania powędrował w ręce Eleonory Dziękiewicz.

Liderki PlusLigi Kobiet nie miały większych problemów z odniesieniem przekonywującego zwycięstwa. Derby Pomorza, zgodnie z przypuszczeniami, nie dostarczyły kibicom większych emocji. Co prawda zespół z Rumi jako pierwszy wyszedł w tym spotkaniu na prowadzenie, ale był to jedyny miły akcent dla TPS-u w premierowym secie. Po chwili Atomówki wygrywały już bowiem 4:1. Jeszcze do pierwszej przerwy technicznej podopieczne Jerzego Skrobeckiego dzielnie się trzymały, ale w kolejnych fragmentach sopocianki włączyły drugi bieg i odjechały rywalkom. Szybko zrobiło się 15:7, a po chwili 17:8. Było już wówczas jasne, że ten set zakończy się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń. Ostatecznie tę partię team Chiappiniego wygrał do 15.

Drugi set od początku zdominowały zawodniczki Atomu Trefl. Punkt Doroty Pykosz na chwilę wlał nadzieje w serca rumskiej drużyny, ale złudzenia prysły jak bańka mydlana. Atomówki uciekły na 9:2 i TPS musiał gonić. Część strat udało się zniwelować po tym jak przyjezdne doszły na 7:11. Więcej już jednak ostatniemu zespołowi w tabeli nie udało się ugrać. Wyraźną przewagę sopocianki wypracowały w końcówce seta, zakończonego wynikiem 25:17. Decydującą o losach partii piłkę Leszczyńska zagrała w aut.

Atom wygrywał już 2:0. Lekkie rozluźnienie sopocianek wykorzystał TPS, który w trzecim secie objął prowadzenie 3:1, a po ataku Hudimy już 6:3. Jeszcze przed przerwą techniczną udało się gospodyniom doprowadzić do remisu, a po bloku Maculewicz prowadzić 8:7. Potem Atom Trefl kontynuował dzieło zniszczenia. Przy stanie 20:11 trener Skrobecki próbował ratować sytuację prosząc o czas. Jego zespół nie był jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki, przegrywając seta wyraźnie do 14. Piłkę meczową wykorzystała Neriman Ozsoy.

Atom tym samym drugi raz w tym sezonie pokonał TPS Rumia 3:0.

Atom Trefl Sopot - Sandeco EC Wybrzeże Rumia 3:0 (25:15, 25:17, 25:14)

Atom Trefl: Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Dziękiewicz, Fateeva, Ozsoy, I. Śliwa (libero), M.Śliwa, Konieczna

TPS Rumia: Leszczyńska, Zemtsova, Pykosz, Starzyk-Bonach, Martinez, Hudima, Jagodzińska (libero), Brodacka, Mikołajewska

MVP: Eleonora Dziękiewicz (Atom Trefl)