Atom Trefl Sopot pokonał Aluprof Bielsko-Biała [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Przegrany pierwszy set tylko zmobilizował podopieczne trenera ...
Przegrany pierwszy set tylko zmobilizował podopieczne trenera ... Maciej Czarniak
Przegrany pierwszy set tylko zmobilizował podopieczne trenera Chiappiniego, które w kolejnych setach wybiły rywalkom siatkówkę z głowy.

Był to mecz na szczycie PlusLigi Kobiet. Sopocianki niespodziewanie wysoko przegrały jednak pierwszego seta (16:25) i wydawało się, że o wygraną w całym spotkaniu może być niezwykle trudno. Okazało się jednak, że zawodniczki Atomu Trefla są nie tylko utalentowane, ale i odporne psychicznie.

Kolejne sety pokazały bowiem piękną walkę w obronie (tu wyróżnić trzeba MVP meczu - libero Paulinę Maj) oraz skuteczność w ataku. Regularnie punktowane rywalki nie potrafiły znaleźć własnego rytmu gry i grały tak, jak pozwalały im na to "atomówki", które znowu pokazują jak mocne będą w tym sezonie.

Atom Trefl Sopot 3:1 BKS Aluprof Bielsko-Biała
(16:25, 25:20, 25:19, 25:16)

Atom Trefl Sopot: Świeniewicz, Bełcik, Fernandez, Ssuschke, Ozsoy, Kożuch, Maj (L) oraz Wilk, Sieczka, Saad, Konieczna

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Crimes, Ciaszkiewicz,Frąckowiak, Wołosz, Kaczorowska, Pelc, Michalak (L) oraz Wojtowicz, Vindevoghel, Lichtman, Bamber, Łyszkiewicz