Atom Trefl Sopot zatrzymany w Lidze Mistrzyń. 0:3 z Rabitą Baku [zdjęcia]

Przemysław Malak
Bez niespodzianki zakończył się mecz trzeciej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Do Ergo Areny przybyła druga drużyna ubiegłorocznej edycji LM - Rabita Baku. Sopockie siatkarki uległy faworytkom 0:3 (19:25, 22:25, 25:27).

Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Azerek. Atomówki popełniały błędy, gra była pełna nieporozumień. W drugim secie widzieliśmy zupełnie inną sopocką drużynę. Przy stanie 17:13 dla Atomu, gdy wydawało się, że sopocianki wygrają tego seta, zespół z Azerbejdżanu zdobył 7 punktów z rzędu i ostatecznie wygrał seta do 22. Trzeci set siatkarki Atomu rozpoczęły tragicznie. Przegrywały 0:5 a także 2:8. W połowie seta Atomówki obudziły się i zdobywały punkty seriami. Raz siedem punktów z rzędu, następnie kolejne sześć. Dziewczyny z Sopotu wygrywały nawet 18:14. Niestety, błędy w końcówce i nieskuteczność w ataku spowodowały, że ostatecznie przegrały 27:25.

Tradycyjnie dobrze spisała się Rachel Rourke. W decydujących momentach zawiodło jednak przyjęcie, co skutkowało słabym rozegraniem.

Dziewczyny pokazały, że potrafią walczyć do końca. Tym razem się nie udało. Rozegrały bardzo dobry mecz, a wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. Był to wyrównany mecz, pełen dramaturgii i dobrego poziomu siatkarskiego.

W Tabeli Ligi Mistrzyń prowadzi Rabita Baku, przed Assystelem Carnaghi. Trzecie miejsce zajmuje Atom, a tabelę zamyka Agel Prostejov.