Atom Trefl w finale!

Piotr Wiśniewski
Grzegorz Mehring
Zawodniczki Atomu Trefla Sopot w finale PlusLigi Kobiet. Podopieczne Alessandro Chiappiniego w czwartym, wyjazdowym meczu wygrały z Tauronem MKS 3:0, a całą półfinałową rywalizację 3:1. Decydującą o awansie do finału piłkę wykorzystała Neriman Ozsoy, która została także wybrana MVP spotkania.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu dawało Atomówkom awans do finału. Wysoka stawka pojedynku nie zdeprymowała jednak zawodniczek z Sopotu. Na pierwszej przerwie technicznej Atom prowadził 8:5. W szeregach gospodyń szwankowało przyjęcie. Sopocianki zdobywały kolejne punkty i ich prowadzenie wzrosło do dziewięciu punktów (14:5). Wysoka przewaga podopiecznych Alessandro Chiappiniego w końcówce seta niebezpiecznie zmalała. Piłkę setową wykorzystała Ozsoy i Atom wygrał partię do 21.

Drugi set to już całkowita demolka gospodyń. Atomówki z atomową precyzją odskakiwały swoim rywalkom. Niemiłosiernie obijane dąbrowianki stać było jedynie na zdobycie pojedynczych punktów. Dopiero w końcowych fragmentach tej partii gospodynie zdołały przekroczyć barierę 10 punktów, ale ostatecznie Atom wygrał 25:11.

Popis gry Atomówek i bezradność MKS-u trwała także w trzeciej partii. Sopocianki nie zwalniały tempa, z każdym kolejnym punktem zbliżały się do wygranej w czwartym meczu i ostatecznego rozstrzygnięcia półfinałowej rywalizacji na swoją korzyść.

Kilkupunktowa przewaga wypracowana na początku pozwoliła Atomowi w pełni kontrolować tego seta. Choć rywalki przez moment część strat odrobiły to tak naprawdę były to tylko ich chwilowe podrygi. Po autowym bloku gospodyń sopocki zespół prowadził 19:11.

W końcówce seta Atomówki dopadło chyba rozprężenie. Dąbrowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i o czas poprosił Chiappini. Przerwa dobrze wpłynęła na jego zespół, który przy prowadzeniu 24:19 był już tylko o krok od finału. Dąbrowianki stać było jednak na jeszcze jeden zryw. Doprowadziły bowiem do stanu 23:24. Zwycięstwo sopociankom zapewniła MVP meczu - Neriman Ozsoy.

Tauron MKS - Atom Trefl 0:3 (21:25, 11:25, 23:25)

Tauron: Karczmarzewska-Pura, Staniucha-Szczurek, Lis, Muhlsteinova, Skowrońska, Plchotova, Strasz (libero), Liniarska, Żebrowska, Haładyn, Kurnikowska.

Atom Trefl: Śliwa, Świeniewicz, Maculewicz, Navarro Fernandez, Fateeva, Neriman, Maj (libero), Sieczka, Bełcik, Nuszel.

MVP: Neriman Ozsoy (Atom Trefl).

Stan rywalizacji: 3:1 dla Atomu Trefla Sopot. Atomu Trefl zagra w finale PlusLigi Kobiet!