ATOM wiceliderem ORLEN Ligi [zdjęcia]

Przemysław Malak
ATOM Trefl Sopot po bardzo wyrównanym meczu pokonał Impel Wrocław 3:0. Dzięki zwycięstwu w meczu na szczycie Atomówki awansowały na drugie miejsce w tabeli ORLEN Ligi.

Końcowy wynik nie oddaje tego, jak zacięta i emocjonująca była rywalizacja obu drużyn. Dwa pierwsze sety miały praktycznie bliźniaczy przebieg. Szybko na prowadzenie wychodziły siatkarki Impelu. Atomówki próbowały odrabiać straty, ale wrocławianki skutecznie się broniły. Rozstrzygające były końcówki setów.

Gospodyniom udało się odrobić czteropunktową stratę (17:21 w pierwszym secie i 15:19 w drugim) i wygrać w stosunku 25:23 w obu partiach. Wpływ na wynik miały również błędy sędziowskie. W meczu rozgrywanym w Hali 100-lecia sędziowanie było na bardzo niskim poziomie. Pomyłki zdarzały się na korzyść zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Po 10-minutowej przerwie bardziej skoncentrowane na parkiet wyszły Atomówki. Tym razem to one wypracowały sobie niedużą przewagę i nie oddały jej do końca meczu. Wygrana 25:21 w trzecim secie dała 3 punkty i awans na pozycję wicelidera kosztem Impelu. MVP spotkania została Anna Podolec.

Następnym wyzwaniem ATOMu będzie walka o awans do najlepszej "6" drużyn Europy. Już w najbliższą środę o godz. 20.30 odbędzie się pierwszy mecz z tureckim Eczacibasi Stambuł. Spotkanie zostanie rozegrane w Hali 100-lecia Sopotu. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

ATOM Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0
(25:23, 25:23, 25:21)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Efimienko, Hill, Zenik (libero) oraz Łukasik

Impel Wrocław: Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Sieczka, Brinker, Kaczor, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Mroczkowska, Konieczna, Gryka