ATOM wypunktował Budowlanych

Przemysław Malak
Siatkarki ATOMu Trefla Sopot bez problemu pokonały Beef Master Budowlanych Łódź 3:0. Drużynę przyjezdnych poprowadził dobrze znany trójmiejskim kibicom Adam Grabowski, który w ubiegłym roku świętował razem z Atomówkami mistrzostwo Polski.

Od początku meczu zarysowała się przewaga sopocianek. Wiceliderki ORLEN Ligi nie dały rozwinąć skrzydeł siatkarkom z Łodzi i spokojnie wygrały pierwszą partię do 16.

Początek drugiego seta wskazywał na kolejny "spacerek" w wykonaniu podopiecznych Teuna Buijsa. Niestety, w końcówce seta w grę Atomówek wkradła się duża nerwowość. Łodzianki zdołały dojść na jeden punkt (24:23). Na szczęście, dzięki skutecznemu atakowi Hill w ostatniej akcji, gospodynie mogły schodzić na przerwę przy prowadzeniu 2:0.

Trzeci set był już tylko dopełnieniem formalności przez mistrzynie Polski. Siatkarki Budowlanych nie miały szans ze świetnie dysponowanym blokiem Atomówek tego dnia. Aż 9 punktów ATOMu w ostatniej partii przyniósł właśnie ten element gry. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19, dzięki czemu ATOM zdobył komplet 3 punktów.

MVP spotkania została wybrana środkowa, Zuzanna Efimienko, która zdobyła 14 punktów, w tym 7 blokiem. Więcej "oczek" ustrzeliła jedynie atakująca Judith Pietersen (16 punktów).

Następne spotkanie ATOM rozegra już w czwartek 30 stycznia o godzinie 18:00. Do Hali 100-lecia Sopotu przyjadą siatkarki z Muszyny.

Zobacz galerię zdjęć: Kliknij w zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie galerii:

ATOM Trefl Sopot - Beef Master Budowlani Łódź 3:0
(25:16, 25:23, 25:19)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Pietersen, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska

Beef Master Budowlani Łódź: Śliwa, Kwiatkowska, Ściurka, Nuszel, Trach, Pycia, Grajber (libero) oraz Love, Cabajewska, Cabrera