ATOM zwycięsko zakończył rok

Przemysław Malak
Przemysław Dawid Malak
Siatkarki PGE ATOMu Trefla Sopot wygraną zakończyły rok 2014. W meczu 13. kolejki ORLEN Ligi sopocianki pokonały ostatni w tabeli, Pałac Bydgoszcz.

Zdecydowanym faworytem spotkania były gospodynie. Przyjezdne miały nadzieję na sprawienie niespodzianki pod wodzą nowego trenera, Adama Grabowskiego, który dwa lata temu poprowadził Atomówki do mistrzostwa Polski. Od pierwszego gwizdka widoczna była różnica klas dzieląca oba zespoły. Po bardzo dobrych zagrywkach Izabeli Bełcik szybko zarysowała się kilkupunktowa przewaga siatkarek znad morza. Sopocianki z łatwością dokładały kolejne punkty i wygrały seta do 17.

Zobacz: 3City Game Jam 2015 [program]. Światowy weekend tworzenia gier
Na początku drugiej partii były momenty, kiedy prowadziły bydgoszczanki. Nie trwało to jednak długo. Atomówki ponownie odskoczyły rywalkom i tym razem pozwoliły im zdobyć tylko 18 punktów. Wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością. Sopocianki prowadziły 21:18 i 22:20, ale potem zupełnie "stanęły". Wykorzystały to zawodniczki Pałacu, zwyciężając 25:23.

Zobacz pełną galerię zdjęć

Przegrana wyraźnie podrażniła gospodynie, które w kolejnym secie prowadziły już 6:1. Jednak bydgoszczanki zaczęły stopniowo odrabiać straty i znowu zrobiło się nerwowo. Trener Lorenzo Micelli zdecydował się wprowadzić na parkiet nowy nabytek, Falyn Fonoimoana. Ta zawodniczka zdobyła punkt od razu w swojej pierwszej akcji. Później już nie pokazała niczego wielkiego. W końcówce mniej błędów popełniły siatkarki Trefla, dzięki czemu to one mogły cieszyć się z kolejnego wygranego meczu za trzy punkty.

MVP została wybrana atakująca ATOMu, Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła najwięcej, 21 punktów. Minusem w grze gospodyń była duża liczba zepsutych zagrywek oraz słabe przyjęcie. Z pewnością nie napawa to optymizmem przed kolejnymi spotkaniami z bardziej wymagającymi rywalkami.

Nowy rok sopocianki rozpoczną od wyjazdowego meczu z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Odbędzie się on w niedzielę, 4 stycznia, o godz. 17.00 (transmisja w Polsacie Sport). Następnie do Trójmiasta przyjadą wicemistrzynie Polski. W sobotę, 10 stycznia, o godz. 14.45 Atomówki będą podejmowały w ERGO Arenie Impel Wrocław.

PGE ATOM Trefl Sopot - KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:17, 25:18, 23:25, 25:20)

PGE ATOM Trefl Sopot: Tokarska (13), McClendon (13), Bełcik (8), Cooper (9), Kaczorowska (3), Zaroślińska (21), Durajczyk (libero) oraz Efimienko (2), Leys, Fonoimoana (2)

KS Pałac Bydgoszcz: Polak (6), Biedziak (2), Misiuna (7), Skorupa (7), Czyżnielewska (11), Fojucik (3), Korabiec (libero) oraz Dybek (7), Bałdyga, Nowakowska, Twardowska (6)