Atomówki w najlepszej dwunastce Europy: Atom Trefl Sopot - Dinamo Romprest Bukareszt 3:1 [zdjęcia]

Przemysław Malak
W 6. kolejce fazy grupowej sopociankom wystarczyło wygrać seta by znaleźć się w elitarnym gronie. wygrały 3:1.

Atomówki chciały jak najszybciej rozstrzygnąć sprawę awansu. Przez większą część pierwszego seta prowadziły z kilkupunktową przewagą. Niestety, w końcówce przydarzyła się seria sześciu straconych punktów z rzędu, przez co przegrały 23:25.

Drugi set gospodynie rozpoczęły nerwowo. Na szczęście po pierwszej przerwie technicznej ustabilizowały swoją grę. Rumunkom z trudem przychodziło zdobywanie punktów (skuteczność w ataku jedynie 12 proc.). Dzięki temu zawodniczki Atomu Trefla wygrały 25:17 i zapewniły sobie awans do najlepszej dwunastki Ligi Mistrzyń 2013/2014. Powtórzyły sukces z poprzedniego sezonu.

Zobacz: Polska - Francja: Transmisja meczu piłkarek ręcznych 18.12.2013

Widać było, że presja zeszła z sopocianek. Trener Teun Buijs dał szansę zaprezentowania się zawodniczkom rezerwowym. Atom przez całą trzecią partię nie oddał prowadzenia i ostatecznie zwyciężył 25:21.

W czwartym secie Dinamo walczyło jeszcze o doprowadzenie do tie-breaka. Do drugiej przerwy technicznej gra była bardzo wyrównana. Atomówki popisały się jednak skuteczną końcówką i wygrały cały mecz 3:1.

W ostatecznym rozrachunku Atom Trefl Sopot zajął drugie miejsce w grupie, ustępując jedynie Klubowym Mistrzyniom Świata, VakifBankowi Stambuł. Już w czwartek sopocianki poznają kolejnego rywala, z którym zmierzą się w Lidze Mistrzyń.

Zdjęcia z meczu Atom Trefl Sopot - Dinamo Romprest Bukareszt

W Nowy Rok Atom wejdzie z nową zawodniczką, Bojaną Radulović. Serbska rozgrywająca ma być zmienniczką Izabeli Bełcik i swoim doświadczeniem dać wsparcie w trudnym momentach.

Atom Trefl Sopot - Dinamo Romprest Bukareszt 3:1
(23:25, 25:17, 25:21, 25:20)

AtomTrefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Shelukhina, Efimienko, Molnar, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Hill, Łukasik, Pietersen

Dinamo Romprest Bukareszt: Nenova, Marcovici, Zarkova, Baciu, Karakasheva, Corjeutanu, Davis (libero) oraz Carbuneanu, Minca

Autorzy: Mateusz Zakrzewski/Przemysław Malak