Automatyka przegrała dopiero w karnych

Marcin Lange
Po raz drugi w tym sezonie hokeiści MH Automatyki Gdańsk zdobyli punkty w meczu wyjazdowym. W inaugurującym zmagania w grupie „słabszej” ekstraligi pojedynku w Toruniu gdańszczanie przegrali po rzutach karnych z głównym rywalem w walce o utrzymanie, Nestą Mires 4:5 (1:2, 0:1, 3:1, d. 0:0, k. 0:1 ).

Wynik spotkania w 11 minucie, za sprawą Adriana Jaworskiego, otworzyli gospodarze, jednak gdańszczanom już po 17 sekundach udało się wyrównać - gola strzelił Krzysztof Kantor.

Kolejne trzy bramki zdobyli już jednak gospodarze. Jeszcze w pierwszej tercji Nestę ponownie na prowadzenie wyprowadził Marcin Wiśniewski, a w kolejnej odsłonie wynik podwyższył Bartosz Fraszko. Gdy ten sam zawodnik w 45 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 4:1, wydawało się, że wynik jest już przesądzony.

Znów jednak wystarczyło 17 sekund, a gola strzelił Adam Skutchan, a niedługo później kontaktową bramkę zdobył Zachary Josepher. Do dogrywki doprowadził natomiast Kantor, po sprawnym rozegraniu krążka i asyście Josephera, wykorzystując na niewiele ponad dwie minuty przed końcem czasu regulaminowego grę w przewadze.

Wcześniej, w piątek, w ostatnim meczu drugiej rundy sezonu zasadniczego gdańszczanie przegrali w Nowym Targu z Podhalem 1:7 (0:1, 0:2, 1:4). Honorową bramkę dla biało - niebieskich strzelił Jan Steber.

Kolejny mecz biało-niebiescy zagrają w niedzielę. W Katowicach zmierzą się z SMS U20 Sosnowiec.

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 5:4 (2:1, 1:0, 1:3, d. 0:0, k. 1:0)

Bramki: 1:0 Jaworski as. Wiśniewski (10:24), 1:1 Kantor as. Steber (10:41), 2:1 Wiśniewski (14:31), 3:1 Fraszko as. Heyka - Plaskiewicz (34:01), 4:1 Fraszko as. Kukuszkin - Żyliński (44:03), 4:2 Skutchan as. Steber - Kantor (44:20), 4:3 Skutchan as. Josepher (46:09), 4:4 Kantor as. Josepher - Steber (57:53)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Trachanow, Jaworski; Żyliński, Skólmowski; Podsiadło, Kourach; Heyka - Fraszko, Kukuszkin, Minge; Kalinowski, Michajłau, Dołęga; Stasiewicz, Husak, Naparło; Ćwikła, Wiśniewski

MH Automatyka: Kieler - Josepher, Kantor; Wachowski, Nowak; Wsół - Skutchan, Steber, Gościński; Nasca, Kastel-Dahl, Marzec; Szczerbakow, Rompkowski, Strużyk; Wrycza, Różycki, Pesta