AZS Gdańsk lepszy od AZS Warszawa w koszykarskich rozgrywkach I ligii kobiet

Sławek Ż.
Sławek Ż.
W sobotnim meczu "prawdy" akademiczki z Gdańska podejmowały w hali przy ul. Kołobrzeskiej, akademiczki ze stolicy.

Mecz był bardzo emocjonujący, obfitujący w ciekawe akcje pod jednym i drugim koszem. Początkowo akademiczki z Warszawy nie mogły przebić się przez obronę Gdańszczanek, jednak w drugiej połowie meczu to one przeważały doprowadzając do remisu a tym samym i dogrywki. Dogrywka przebiegła pod dyktando gospodarzy co zaowocowało zwycięstwem w meczu. Bezapelacyjnie najlepsza zawodniczką dnia była Maja Stachura (AZS Gdańsk), zdobywczyni 18 pkt.

AZS UG Gdańsk - AZS UW Warszawa 67:61
d. (14:7; 17:14; 10:17; 14:17; d. 12:6)

Punkty AZS UG:
Maja Stachura 18 (1x3), Agnieszka Golemska 13, Marlena Rulewicz 11, Marta Cieślicka 9 (1), Justyna Wróbel 6, Martyna Hołownia 3, Aleksandra Lampart 3, Natalia Rościszewska (c.) 2, Katarzyna Wydra 2, Paula Kamińska.

Punkty AZS UW Warszawa:
Magdalena Romanek 21, Katarzyna Sobczyńska 14 (3x3), Alicja Przychodzeń 9 (1), Iwona Zagrobelna 6, Sylwia Janas 4, Monika Sobotka 4, Edyta Kisiel 2, Marta Mańkowska 1, Beata Bartosiewicz 0, Sylwia Snopek 0, Żaneta Kijanowska, Iwona Sarna.

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Wiadomości

Wybory w Trójmieście | Wygraj 500 zł | Piłkarska Ekstraklasa | Praca TrójmiastoDrogowe Miasto | Koncerty w Trójmieście | Pisz bloga | Matura 2011