AZS Łączpol AWFiS się przełamał

(stan)
Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przełamały się w PGNiG Superlidze kobiet i wygrały wyjazdowy mecz z Piotrcovią 26:25.

Piłkarki ręczne Łączpolu od trzech kolejek nie zaznały smaku zwycięstwa, a w tym czasie zdołały tylko zremisować z silną drużyną Pogoni. Przełamanie nastąpiło w Piotrkowie. Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego świetnie zaczęły mecz, bo prowadziły 5:1 i 12:9, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13. W drugiej połowie trwała wyrównana walka, a zwycięską bramkę dla zespołu z Gdańska rzuciła Monika Stachowska. Piotrcovia miała jeszcze 50 sekund, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

Piotrcovia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka - Rol, Sobińska, Kucharska 1, Matyja, Szymańska, Kopertowska 8, Marszałek 7, Wawrzynowska, Wypych 4, Olek, Ivanović 1, Jałoszewska 4

Łączpol: Wiercioch, Sielska - Dąbrowska 4, Skonieczna 6, Stachowska 6, Pasternak 3, Lipska, Siódmiak 3, Ciura, Tomczyk, Karwecka, Mazurek, Kwiatkowska, Klonowska 1, Pesel 3