Bałtyk lepszy od Sopotu

(stan)
W meczu czwartej ligi piłkarskiej Bałtyk Gdynia pokonał KP Sopot 4:1 (2:0). Bramki: Wojciech Klmeczyk (1-karny), Przemysław Wiszniewski (40), Artur Rosiński (58), Dariusz Kudyba (81) - Jakub Bławat (89).

Bałtyk: Grubba - Klemczyk (70 Szmidt), Wasielewski, Sikorski, Kaleta, Gronowski (60 Omelianiuk), Chmieliński, Knioch (80 Dobrzyński), Penar, Rosiński, Wiszniewski (75 Kudyba).
KP Sopot: Szczypior - Jersak, Morawski, Pilch (37 Berlik), T. Motyka, Olaszewski (80 T. Świtała), Chmielecki (68 Cieśliński), G. Motyka, Darul, Łukaszewicz, Bławat.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 1 minucie faulowany w polu karnym był Artur Rosiński, a jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Klemczyk. W 35 minucie sopocianie mogli wyrównać. Jednak Dariusz Grubba obronił strzał z rzutu karnego Włodzimierza Chmieleckiego, a po dobitce tego samego piłkarza piłka przeleciała ponad poprzeczką. W drugiej połowie, podobnie jak i w pierwszej, na boisku dominowali gdynianie. Ich zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe.

Grała IV liga

Kaszubia Kościerzyna - Piast Człuchów 2:0 (0:0)

Bramki: Robert Kugiel (47), Mariusz Majewski (75).

Rodło Kwidzyn - Gryf 95 Słupsk 1:0 (0:0)

Bramka: Marek Świokło (62).

Flotylla Nordcoop Gdańsk - Wisła Tczew 3:1 (2:1)

Bramki: Andrzej Borowski (33, 90), Adrian Klimowicz (35) - Piotr Pustkowski (25).

Olimpia Sztum - Kaszuby Połchowo 4:0 (0:0)

Bramki: Wojciech Wilmański (55), Maciej Herold (65), Wojciech Barnat (70-karny), Krzysztof Kornacki (78).

Cartusia Kartuzy - Pogoń Lębork 1:1 (0:1)

Bramki: Piotr Młyński (55) - Marcin Władyka (37).

Chojniczanka Chojnice - Stolem Gniewino 1:1 (0:1)

Bramki: Maciej Sikorski (48) - Marcin Bujak (25).

Jantar Ustka - Wierzyca Starogard 1:1 (1:0)

Bramki: Rafał Zawistowski (26) - Piotr Wiśniewski (73-karny).

Bałtyk Gdynia - KP Sopot 4:1 (2:0)

Bramki: Wojciech Klemczyk (1-karny), Przemysław Wiszniewski (40), Artur Rosiński (58), Dariusz Kudyba (81) - Jakub Bławat (89).

Orlęta Półwysep Reda - Pomezania Malbork 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasz Nowacki (18).