Bieg i Marsz Urodzinowy Gdyni [zdjęcia]

Redakcja MM
Redakcja MM
Silny wiatr i deszczowa pogoda nie zniechęciły tych, którzy pragnęli uczcić 85. urodziny Gdyni na sportowo. Około 200 uczestników wzięło udział w Biegu i Marszu Urodzinowym Gdyni na Bulwarze Nadmorskim.

Tym razem był to wspólny bieg w formie "4 fun" - czyli dla zabawy, dla zdrowia i dla ruchu bez klasyfikacji oraz podziału na kategorie. O godzinie 10.00 jako pierwsi wystartowali nordic walkerzy, który mieli do pokonania dystans 3,3 km. Konrad Buzak przymaszerował z kijkami do mety jako pierwszy. Zaraz po nim uplasował się Grzegorz Kropidłowski,a ostatnie miejsce na podium przypadło Jerzemu Bojanowskiemu. Godzinę później odbył się Bieg Młodzieżowy, gdzie uczniowie zmierzyli się z trasą o długości 1 km. W integralnym biegu szkół najlepsza trójka to: Marcin Koziura, Kamil Wołoszyk oraz Adam Kryszewski.

Start do biegu głównego nastąpił w samo południe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił, ukończyć bieg i pokonać symboliczny dystans 3,3 km. Zwycięzcą Biegu Urodzinowego jest Marek Kowalski, Paweł Murawski wywalczył miejsce drugie, a jako trzeci do mety dobiegł Maciej Kerszen.