Blisko sprawienia sensacji

(kast)
Siatkarki Gedanii były bardzo blisko sprawienia sensacji w Bydgoszczy. Po walce uległy jednak miejscowemu Bankowi Pocztowemu GCB Gazeta Pomorska 2:3 (16:25, 26:24, 25:23, 18:25, 13:15).

Siatkarki Gedanii były bardzo blisko sprawienia sensacji w Bydgoszczy. Po walce uległy jednak miejscowemu Bankowi Pocztowemu GCB Gazeta Pomorska 2:3 (16:25, 26:24, 25:23, 18:25, 13:15). Gedania: Reimus, Bełcik, Szajek, Drzewiczuk, Kuczyńska, Kruk oraz Śliwka (libero), Ordak, Sołodkowicz, Wiszniewska.

Faworyzowane bydgoszczanki niespodziewanie rozpoczęły spotkanie z rezerwową rozgrywającą w wyjściowej szóstce - Magdaleną Godos. Swietłana Riabko tym razem usiadła na ławce rezerwowych. Nie miało to jednak wpływu na postawę gospodyń w pierwszej odsłonie meczu. Wygrały ją bez trudu.

To zachęciło trenera miejscowych do dalszych eksperymentów ze składem. W miejsce Bernadety Leper wpuścił na parkiet Marzenę Wilczyńską. Ale wtedy nie było już tak dobrze. Gedania złapała właściwy rytm gry i dzięki dobrym atakom Emilii Reimus miała punktową przewagę. Choć nie do końca. Bydgoszczanki dogoniły nasz zespół i prowadziły nawet 24:21. W końcówce seta pogubiła się jednak Godos, co pozwoliło gedanistkom wygrać seta.
W trzeciej partii pojawiły się na parkiecie Leper i Riabko. Ale rozpędzona Gedania grała nadzwyczaj dobrze. Prowadziła już 20:13. Wówczas zaczęła jednak tracić punkty. Gospodynie doprowadziły do stanu 22:23. Na szczęście w końcówce to podopieczne Witolda Jagły były górą.

Set czwarty bez trudu wygrały miejscowe i wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. Gedania prowadziła w nim 5:1 i 12:9. W końcówej fazie trzykrotnie pomyliła się jednak Reimus i porażka stała się faktem.
- Zespół bardziej doświadczony pewnie odniósłby w takiej sytuacji zwycięstwo - powiedział Witold Jagła. - Czy zawiodła mnie Reimus? Nie. Trzeba wziąć pod uwagę to, że przez cały tydzień nie trenowała, gdyż zażywała antybiotyki. To mogło mieć wpływ na jej grę.