Branża handlowa apeluje do klientów o stosowanie się do reżimu sanitarnego w czasie świątecznych zakupów. "Bezpieczeństwo jest kluczowe"

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz

Wideo

Dbajmy solidarnie o bezpieczeństwo podczas świątecznych zakupów i stosujmy się do zasady DDM – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka - apeluje do klientów Polska Rada Centrów Handlowych oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. W ciągu najbliższych dwóch tygodni, które pozostały do Świąt, przedstawiciele branży zamierzają skoncentrować się na edukowaniu konsumentów i promowaniu prawidłowego zachowania w sklepach i galeriach.

- Zwracamy się do klientów z apelem, aby odpowiedzialnie korzystali z oferty galerii handlowych. Kiedy jesteśmy już na terenie centrum handlowego, bezwzględnie przestrzegajmy zasady DDM. Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać po wejściu do obiektu, jest dezynfekcja rąk oraz prawidłowo założona maseczka. Jeśli czekamy na wejście do sklepu – zachowajmy dystans - apeluje Polska Rada Centrów Handlowych i zapewnia dalej, że wszystkie powierzchnie dotykane przez klientów podlegają regularnej dezynfekcji przez całą dobę.

- Wszystkim zapominalskim przypominamy o panujących zasadach poprzez liczne oznakowania, naklejki, plakaty, komunikaty głosowe oraz zwracamy uwagę bezpośrednio. Zatroszczmy się o to, aby przygotowania do Świąt przebiegły w dobrej, bezpiecznej atmosferze

– podsumowuje PRCH.

Bezpieczeństwo – kupuję to!

Zniesienie częściowego zamknięcia galerii handlowych, które obowiązywało do 28 listopada br., wymaga od przedsiębiorców, pracowników i klientów obiektów handlowych ogromnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. W celu skutecznego promowania prawidłowego zachowania podczas zakupów, stworzona została specjalna kampania społeczna pod hasłem „Bezpieczeństwo - kupuję to!”. Zakrojonej na szeroką skalę akcji edukacyjnej patronuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Zdrowia, a także organizacje handlu.

- Podzielamy radość i entuzjazm naszych klientów wobec możliwości przygotowania się do Świąt dzięki ponownemu otwarciu sklepów w centrach handlowych. Czujemy ogromną odpowiedzialność związaną z utrzymaniem rygoru sanitarnego, którą przyjmujemy ze świadomością powagi sytuacji. Bezpieczeństwo klientów oraz pracowników naszych sklepów są kluczowe, a my dokładamy wszelkich starań, by je zapewnić. Apelujemy do konsumentów: dostosujcie się do niezbędnych wymogów, byśmy wszyscy cieszyli się zdrowiem. Nasi pracownicy będą Was w tym wspierać podczas zakupów, tak by wszystkie procedury sanitarne były respektowane, a komfort zakupów jak najwyższy

– deklaruje zarząd ZPPHiU.

Prowadzona kampania edukacyjna przypomina, że troska o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników miejsc handlu powinna być priorytetem.

- Centra handlowe są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc w przestrzeni publicznej pod kątem stosowanych w nich rygorów sanitarnych. Większość obiektów od początku trwania pandemii wprowadziła rozwiązania daleko wykraczające poza podstawowe zalecenia przeciwepidemiczne. Na terenie centrów prowadzony jest monitoring liczby przebywających w nich osób w czasie rzeczywistym, który pozwala na wyprzedzające czasowe zamknięcie wejść, jeśli zainteresowanie klientów zakupami będzie wyższe niż pozwalają na to przepisy rozporządzenia, ograniczające liczbę osób do jednej na 15 metrów kwadratowych - informuje Polska Rada Centrów Handlowych.

Galerie handlowe udostępniają klientom także dyspensery z płynem dezynfekcyjnym i regularnie prowadzą dezynfekcję często dotykanych powierzchni. Klamki, przyciski, poręcze i toalety odkażane są kilkanaście razy w ciągu dnia. Nie rzadziej niż raz na pół godziny podawane są komunikaty głosowe przypominające o zasadzie DDM, o której informują także plakaty, naklejki i piktogramy rozmieszczone w widocznych miejscach. O właściwym zachowaniu kupującym przypomina również odpowiednio przeszkolony personel.

- To, jak bezpieczne są centra handlowe, zależy też od naszego zachowania jako kupujących. Zanim wyruszymy na zakupy, zastanówmy się, jakie sklepy chcemy odwiedzić. Pamiętajmy, że podobnie jak my, wiele osób będzie chciało zrobić zakupy przed Świętami, dlatego myśląc o potrzebach innych, planujmy efektywnie czas pobytu w galerii. Przygotujmy wcześniej listę prezentów i rzeczy, które potrzebujemy kupić. Róbmy zakupy w pojedynkę. Planując wizytę w galerii handlowej, pamiętajmy, że liczba kupujących zwiększa się późnym popołudniem, dlatego jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy się na zakupy w godzinach między 12 a 15, od poniedziałku do czwartku. Zrezygnujmy z zakupów, kiedy czujemy się przeziębieni lub chorzy i poprośmy o zrobienie ich przez bliskich. Stosowanie tych dobrych praktyk pozwoli komfortowo i bezpiecznie nabyć produkty lub skorzystać z usług w okresie przedświątecznym

- podsumowuje PRCH.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie