Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia - FASE Szczecin
Arka Gdynia - FASE Szczecin Fot. Przemysław Świderski
Arka Gdynia pokonała FASE Szczecin 2:1 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17. W najbliższej kolejce żółto-niebiescy zaczną już rundę rewanżową.

Zespół FASE przyjechał do Gdyni jako wicelider tabeli w grupie B Centralnej Ligi Juniorów U-17. Zespół ze Szczecina nad Arką miał tylko jeden punkt przewagi. Mecz rozgrywany na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni od początku toczył się przy lekkiej przewadze gospodarzy. Żółto-niebiescy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale rywale wyprowadzali groźne kontry. To jednak Arka przeprowadziła w 30 minucie skuteczny atak, a pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Adrian Łyszkiewicz-Dustet.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Arka dążyła do zwycięstwa i kontrolowała to spotkanie. Michał Galiński, wprowadzony na boisko od początku drugiej połowy, w 64 minucie spotkania strzałem z 16 metrów podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich. Drużyna FASE do końca walczyła o korzystny rezultat, ale gdynianie dobrze się bronili i utrzymywali korzystny wynik. Dopiero w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla zespołu ze Szczecina, a gola strzelił Patryk Rychlik. Goście nie mieli już czasu, aby powalczyć o jeden punkt i Arka odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Już czwarte w tym sezonie na siedem rozegranych meczów.

- Zagraliśmy trzeci mecz w ciągu ośmiu dni. Na pewno był to dla chłopaków duży wysiłek. W każdym meczu trzeba było zagrać na najwyższym poziomie. Wygrana z Lechią Gdańsk 1:0, minimalna porażka 2:3 z Lechem Poznań oraz wygrana w meczu z zespołem FASE, który zajmował drugie miejsce w tabeli przed tą kolejką i nie było w tym przypadku. Goście byli dobrze zorganizowani w grze defensywnej i stwarzali zagrożenie po szybkich kontrach. Tym większe brawa należą się moim zawodnikom za dobrą grę – powiedział Krzysztof Janczak, trener Arki.

Arka w najbliższy weekend zacznie już rundę rewanżową grając na wyjeździe z AP Reissa Poznań. W pierwszej kolejce żółto-niebiescy wygrali u siebie z tym rywalem 3:0 i do Poznania pojadą powalczyć o kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Arka do prowadzącego w grupie Lecha Poznań traci siedem punktów, ale wiosną – po zdegradowaniu jednego zespołu i również jednym awansie – rywalizacja zacznie się od początku. Wszystkie zespoły przystąpią do gry z zerowym dorobkiem, ale nie da się ukryć, że to Lech będzie występować w roli faworyta.

Arka Gdynia – FASE Szczecin 2:1 (1:0)

Bramki: Adrian Łyszkiewicz-Dustet (31), 2:0 Michał Galiński (64), 2:1 Patryk Rychlik (90+1-karny)

Arka: Łukowicz – Capar (54 Niedźwiedzki), Żolik, Baranowski, Puścikowski, Zieliński (75 Plackowski), Bondara (62 Staniszewski), Predenkiewicz (86 Sochacki), Krause, Łyszkiewicz-Dustet (81 Bojarczuk), Luchowski (46 Galiński)

FASE: Arczyński (78 Kuczyński) – Michał Walczak (72 Młodożeniec), Jakubczyk, Góral, Juszczak (55 Pawlak), Mierzwa (65 Jakuć), Romanik (78 Tomaszewski), Rychlik, Sumiński (69 Grzegórski), Maksymilian Walczak, Mateusz Walczak (78 Paterek)