Checz Lepsza W Debrach Ze Sztormem Na Hmp U-16

checzgdynia
checzgdynia
Eliminacje do halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce nożnej dziewcząt odbyły się w sobotę (20.11) w Polanowie. Udział w rywalizacji wzięło pięć zespołów: Juvenia Stargard, Pogoń Szczecin, Sztorm Gdynia, Victoria Sianów, Checz Gdynia. Nasze województwo reprezentowały dwie drużyny z Gdyni: Checz Luzino i Sztorm. W derbach trójmiasta lepsze okazały się piłkarki Checz Luzino Gdynia.

I KOLEJKA
Checz Luzino Gdynia - Juvenia Stargard 2-0
W pierwszym spotkaniu podopieczne Tomasza Myszewskiego spotkały się z drużyną Stargardu Szczecińskiego. Mecz przebiegał pod dyktando piłkarek Checzy, które w końcowym rezultacje wyrały pod bramkach Sporysz i Pielowskiej 2-0.
Sianów - Sztorm 2-3

II KOLEJKA
Checz Luzino Gdynia -  Pogoń Szczecin 9-1
W swoim meczu numer dwa zawodniczki Checzy nie musiały się specjalnie wysilać, już po 10 minutach gry wygrywały 4-0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9-1 dla drużyny Checzy. Warto dodać, że w tym meczu 7 bramek zdobyła Monika Pielowska.

Checz Luzino Gdynia - Victoria Sianów
W trzecim swoim meczu piłkarki Checzy zagrały z organizatorem turnieju Victorią Sianów, po przepięknym widowisku lepsze w ostatnich sekundach okazały się piłkarki z Sianowa wygrywając 3-2.
Pogoń - Juvenia 1-3

V KOLEJKA
Przed ostatnią kolejka spotkań zespół Sztormu Gdynia był pewien awansu do turnieju finałowego, wygrał wszystkie trzy spotkania i świętował awans. Porażka Sztormu była wręcz nie możliwa, wiele czynników musiało się złożyć, aby ta drużyna nie zagrał w finale ogólnopolskim. Rozpoczyna się ostatnia kolejka spotkań. Pierwszy mecz to wielkie derby Sztorm - Checz. Zwycięstwo Checzy było wręcz nie możliwe, zespół Sztormu to same reprezentantki Kadry Pomorza, klub w ostatnich latach jest jednym z głównych ośrodków szkolenia młodych piłkarek, zaś Checz nie ma żadnej reprezentantki Kadry Pomorza i po długoletniej przerwie rozpoczyna pracę z młodzieża.

CHECZ LUZINO GDYNIA  - SZTORM GDYNIA 3-2
Mecz skomentowała jedna z zawodniczek:
" Od początku spotkanie miało charakter wojenny. Sztorm strzelił nam bramkę na 1-0, my na 1-1, one na 2-1. Pięć minut przed końcem spotkania Sztorm wygrywa 2-1 i ma awans w kieszenie, ale cała hala kibicowała nam, przyniosło to na wiele odwagi, coś w nas poprostu wstąpiło, wiedziałyśmy, że zwyciętswo da nam mobilizacje do dalszej pracy. Po heroicznej walce wygrałyśmy 3-2, kiedy zabrzmiała ostatnia syrena popłakałam się i do dziś nie wierze, że wygrałyśmy ze Sztormem.

Po porażce Sztormu szanse na awans miały zawodniczki z trzech klubów CHECZ, SZTORM, VICTORIA.  Najlepiej wykorzystała to drużyna z Sianowa, która wygrała 6-0 z Pogonią Szczecin i to ona stosunkiem bramkowym awansowała do Mistrzostw Polski U-16.

Kierownik - KAROLINA BUCZAK
Zawodniczki- Daria Sporysz, Dominika Bruska, Emilia Kwidzyńska, Ola Krause, Monika Dawidowska, Maria Lińska, Natalia Nastały, Żaneta Wojewska, Julita Wojewska, Monika Pielowska, Joanna Kobiella, Magda Pipka