7 listopada w Ergo Arenie Trefl przegrał z drużyną z Turcji.

Trefl Sopot na szczycie! Mecz z PGE Turów [zdjęcia]

Trefl nie miał szczęścia w losowaniach i trafił do tzw. "grupy śmierci". Drużyna zagra z takimi zespołami, jak: Galatasaray Medical Park, Lokomotiv Kuban Krasnodar, Basket BC Dontesk. 6 listopada w Ergo Arenie Trefł zmierzył się drużyną z Turcji, Galatasaray Medical Park.

Spotkanie pokazało, jak silną jest drużyna z Turcji

Walka o wygraną rozpoczęła się o godz. 20,  już od pierwszych minut było widać, kto dominuje na parkiecie. Trefl dopiero w 6 minucie spotkania zdobył pierwsze punkty! Do przerwy wynik na tablicy był 8:23 na drużyny z Turcji. Dopiero w drugiej połowie żółto-czarni odrobili minimalnie straty i próbowali dogonić mocnych rywali. Spotkanie pokazało, jak silną drużyną jest Galatasaray. Zespół z Turcji będzie zdecydowanym faworytem z grupie. Mecz zakończył się wynikiem 65:94 dla Galatasaray.

65:94 (8:23, 28:24, 15:21, 14:26)
Trefl: Dylewicz 14, Turner 7, Looby 6, Zamojski 2, Dąbrowski 0 - Waczyński 13, Michalak 11, Spralja 6, Stefański 4, Harrington 2.
Galatasaray
Ndong 14, Arslan 13, Gordon 12, Hawkins 11, Macvan 10 - Akyol 8, Aldemir 8, Dudley 7, Atsur 6, Domercant 3, Laković 2.

Kolejny mecz, tym razem na wyjeździe, odbędzie się 14 listopada z drużyną z Rosji. Trefł z zmierzy się z Lokomotiv Kuban Krasnodar.