Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co deweloper zbuduje na Siennej Grobli? [ZDJECIA] Konkurs na projekt osiedla

Alicja Charzyńska
Stare, opuszczone budynki przy Siennej Grobli
Stare, opuszczone budynki przy Siennej Grobli T.Bołt/ archiwum
Na początku stycznia br. firma ROBYG kupiła działkę w Gdańsku przy Siennej Grobli, za miesiąc dowiemy się, co deweloper tam zbuduje.

W sąsiedztwie trwa ożywiony ruch: już buduje lub niebawem budowę rozpocznie kilku deweloperów. Parcela znajduje się bowiem w północnej części Gdańska, tuż przy ujściu Motławy do Martwej Wisły. Wiadomo, że powstanie tam nowoczesne osiedle z zabudową mieszkaniowo-usługową o łącznej powierzchni użytkowej ok. 54 tys. m kw. Trwa natomiast bitwa o to, kto je zaprojektuje. Najlepszy projekt zostanie bowiem wybrany w drodze zamkniętego konkursu, w którym wezmą udział doświadczone pracownie.

Deweloper zorganizował zamknięty konkurs, do którego zaproszono osiem pracowni architektonicznych, ale ostatecznie pałeczkę podjęło sześć z nich: Akt Architekci, ART - Biuro Projektowe, Domus Sieniawski&Sieniawski, Rebel Module Global Sp. z o.o., SIM Architekci - wszystkie z Gdańska i Kipp Projekt Warszawa.

- Sienna Grobla ze względu na swoją lokalizację jest miejscem świetnym nie tylko do zamieszkania, ale także inwestowania pieniędzy. Zależy nam, aby projekt podkreślał to, co ważne dla potencjalnych kupujących: piękny widok na Stare Miasto, bezpośrednią bliskość linii brzegowej Motławy, spokój i kameralność miejsca (mimo lokalizacji blisko największych atrakcji turystycznych Gdańska). Wierzymy, że architekci przygotowujący konkursowe projekty Siennej Grobli będą potrafili połączyć w swoich pracach innowacyjne rozwiązania ze wspaniałą i bogatą historią miasta - tłumaczy Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i Marketingu w firmie ROBYG.

Większość należącej do firmy ROBYG działki przy Siennej Grobli objęta jest miejskim planem zagospodarowania przestrzennego i to właśnie on będzie wyznaczał główne ramy, w których mogą poruszać się architekci.
- W konkursie nie wyznaczamy żadnych szablonów i nie narzucamy schematów. Liczymy na pomysłowość twórców, którzy muszą dopasować się do kryteriów wyznaczonych przez plan zagospodarowania – mówi Mariusz Floriański, dyrektor ds. Inwestycji w ROBYG Construction w Gdańsku.

Jury czeka na prace konkursowe do 21 kwietnia, wyniki konkursu poznamy na początku maja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto