Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Czas Gdyni" i medale im. Kwiatkowskiego przyznane

Maciej Czarniak
Maciej Czarniak
Wczoraj, w czasie uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni przyznano prestiżową gdyńską nagrodę "Czas Gdyni" oraz medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego dla trzech zasłużonych dla miasta osób.

- Tradycją tej sesji jest przyznawanie nagrody "Czas Gdyni" - mówił w czasie sesji Sławomir Szwabski, przewodniczący Rady Miasta Gdyni. - Nagradzane inwestycje w większości charakteryzują się wysokimi walorami architektonicznymi, ale dla kapituły ważne jest też zaangażowanie w lokalną społeczność czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Jak mówią włodarze miasta jest to nagroda dla inwestorów dokładających swoje cegiełki do rozwoju miasta i jego przedsiębiorczości. W minionych latach nagradzano wiele głośnych inwestycji mieszkaniowych, biurowych, przemysłowych, ale także i rozrywkowych jak choćby zwycięskie w 2000 roku Gdyńskie Centrum Rozrywki "Gemini", które obecnie jest dla gdynian miejscem, bez którego nie wyobrażają sobie miasta.

Nagrodę główną otrzymała firma PRSP Sanipor za budynek biurowy Sportowa Centrum znajdujący się w Redłowie. Wartość tej inwestycji to 25 mln złotych. Biurowiec wybudowała firma Allcon Budownictwo.

- Wzruszyłem się, bo to takie przyjemne zaskoczenie. Funkcjonujemy już 83 lata, czyli prawie tyle ile istnieje miasto i zatrudniamy ponad 200 osób. To nagroda dla nich wszystkich - mówił wyraźnie wzruszony prezes Saniporu, Tadeusz Kluba.

W tym roku kapituła konkursu przyznała trzy wyróżnienia, otrzymały je:

  • Elektro-Bis za Hotel Morski przy ulicy Chwarznieńskiej - inwestycja warta 6 mln złotych, która stworzyła 15 miejsc pracy;
  • Zarząd Portu Gdynia za nowe stanowisko ro-ro - inwestycja o wartości 20 mln złotych;
  • Polseal za halę produkcyjno-magazynową przy ul. Hutniczej - inwestycja o wartości 2,7 mln złotych, która stworzyła 23 nowe miejsca pracy

Medale Kwiatkowskiego

Pierwszy z medali przypadł dr Marii Kozieleckiej, prawdziwemu lekarzowi z powołania. Kozielecka całe życie pracuje również społecznie. Organizuje wyjazdy, kolonie, obozy, pielgrzymki oraz angażuje się w wolontariat.

- Zdradzę państwu tajemnicę. Mieszkańcy Wzgórza bardzo pragną, żeby patronem miasta został św. Maksymilian - mówiła odbierając nagrodę. Czy władze miasta podchwycą ten pomysł? Zobaczymy.

Kolejny z medali odebrał Mikołaj Ziółkowski. Jest to najmłodszy w historii laureat tej nagrody. Jak sam mówi, jego Open'er sukces osiągnął dzięki chęciom i ciężkiej pracy jego oraz wielu setek innych osób. Swój medal dedykował rodzicom.

Ostatni z medali przekazano człowiekowi, który zasługuje na niego jak mało kto. Pan Ryszard Woliński w swoim życiu oddał rekordową ilość 170 litrów krwi i osocza. Stworzył wiele klubów honorowych dawców krwi. Angażuje się w niezliczoną ilość inicjatyw i organizacji i każdej poświęca całą swoją energię.

- Krwiodawstwo to najpiękniejsza sprawa na świecie, bo ratuje ludzkie życie - mówił ze sceny odbierając nagrodę. - Kto raz odda krew jest już od tego uzależniony.

Więcej na temat

urodzin Gdyni

:

7 nadziei Trójmiasta - zagłosuj na najlepszą kandydaturę!

Lesiu Dzierżak

Baseny w Trójmieście | Kręgielnie w Trójmieście | Praca w Trójmieście | Wypożyczalnie rowerów w Trójmieście | Rozkład SKM Trójmiasto | Antykwariaty w Trójmieście | Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście | Gokarty w Trójmieście | Siłownie w Trójmieście | Fitness w Trójmieście

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto