Człuchów. Mistrzostwa kajakarzy

BaKa
W mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników. Na zdjęciu: start kanadyjkarzy.
Siedem klubów z województwa pomorskiego wzięło udział w Długodystansowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie Klasycznym. W zawodach, które odbyły się w niedzielę na jeziorze Rychnowskim, wystartowało ...

Siedem klubów z województwa pomorskiego wzięło udział w Długodystansowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie Klasycznym.
W zawodach, które odbyły się w niedzielę na jeziorze Rychnowskim, wystartowało ok. 150 zawodników. W punktacji łącznej pierwsze miejsce zdobył Polstyr Człuchów, który uzyskał 149 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Victoria Sztum (76 pkt.), a na trzecim - MRKS Gdańsk (65 pkt.). W punktacji kajakarzy również zdecydowanie zwyciężył MKS Polstyr (143 pkt.). Na drugim i trzecim miejscu ex aequo uplasowali się zawodnicy MRKS Gdańsk i Victorii Sztum (po 57 pkt.). W punktacji kanadyjkarzy pierwsze miejsce zajął Piast Człuchów z 35 punktami, drugie - Victoria Sztum (19 pkt.), a trzecie - MRKS Gdańsk (8 pkt.).
W sumie odbyło się 17 konkurencji. Zawodnicy człuchowskiego Polstyru zwyciężyli w pięciu z nich: Marcin Nickowski (K-1 seniorów na dystansie 6 km), Piotr Pliszka (K-1 juniorów młodszych, 4 km), Sylwester Sójka (K-1 młodzików 92, 3 km), Maciej Łańcucki (K-1 dzieci chłopców, 2 km), Anna Imianowska (K-1 młodziczek 91, 3 km). W sumie kajakarze MKS Polstyr zdobyli indywidualnie 20 medali, w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Natomiast zawodnikom człuchowskiego Piasta udało się uzyskać 13 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.
- Wszystkie wyścigi odbywały się na kajakach jedynkach w kategoriach wiekowych od dzieci do seniorów, zarówno mężczyzn jak i kobiet - wymienia Ryszard Jękot, trener MKS Polstyr.
Organizatorami regat byli: Pomorski Związek Kajakowy, Międzyszkolny Klub Sportowy Polstyr, burmistrz miasta Człuchowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Za zwycięstwo w punktacji zespołowej MKS Polstyr otrzymał kajak regatowy, a w punktacji kajakarzy - wiosło kajakowe, nagrodę ufundowaną przez burmistrza Człuchowa. Za sukces w punktacji kanadyjek dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie wręczył zawodnikom Piasta Człuchów wiosło kanadyjkowe.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny