Czwartoligowe rozgrywki wchodzą w decydującą fazę. Orkan dopadnie Wierzycę?

ZBIGNIEW BRUCKI
Wierzyca Pelplin (białe spodenki) rozgromiła 7:2 Czarnych Pruszcz Gd. (ciemne). FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Trwa wyścig o awans do piłkarskiej III ligi. Na sześć kolejek przed zakończeniem IV-ligowych rozgrywek wydaje się, że na drodze głównego pretendenta do awansu, Wierzycy Pelplin, stanąć już może tylko Orkan Semeko Rumia.

Trwa wyścig o awans do piłkarskiej III ligi. Na sześć kolejek przed zakończeniem IV-ligowych rozgrywek wydaje się, że na drodze głównego pretendenta do awansu, Wierzycy Pelplin, stanąć już może tylko Orkan Semeko Rumia. Po XXVIII kolejce przewodząca w tabeli Wierzyca ma cztery "oczka" przewagi nad Orkanem. Trzecie w tabeli Luzino SA traci do Wierzycy już 10 punktów, a czwarta Bytovia i piąty Bałtyk - po 12 "oczek".

W XXVIII kolejce zarówno Wierzyca jak i Orkan, a także Luzino SA, zainkasowały po raz kolejny pełne pule. Poległy Bytovia i Bałtyk.
Wierzyca kolejny krok na drodze do III-ligowego awansu zrobiła przed własną publicznością gromiąc Czarnych Pruszcz Gd. 7:2 (6:1). Szczególnie do przerwy gra gospodarzy mogła się podobać, a ozdobą był klasyczny hat-trick ustrzelony przez najlepszego snajpera IV-ligi Andrzeja Borowskiego. W II połowie Borowski jeszcze raz pokonał bramkarza Czarnych i był to jego 31, a Wierzycy 94 gol zdobyty w tegorocznych rozgrywkach. Pozostałe bramki w tym meczu dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Pawłuszek i Robert Lewandowski, a jedną goście strzelili sobie sami. Dla Czarnych oba gole zdobył Mariusz Malinowski. Strzelił też trzeciego, ale sędzia go nie uznał.
Orkan w XXVIII kolejce miał trudniejsze zadanie od Wierzycy. Grał bowiem na wyjeździe z Bytovią. Miejscowi kibice oraz ci z Pelplina liczyli, że gospodarze osiągną korzystny rezultat. Po golu Łukasza Kłosa w 28 min. zanosiło się na to. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Dariusz Hebel i po zmianie stron mecz zaczął się jakby od nowa. Miejscowi mieli kilka sytuacji bramkowych, ale nie wykorzystali żadnej. Kwadrans przed końcem Rafał Siemaszko zdobył gola dla Orkana. Mimo ambitnych prób gospodarzom nie udało się już zmienić rezultatu i trzy punkty pojechały do Rumi.

Trzecie obecnie w tabeli Luzino SA miało w XXVIII kolejce niezbyt wymagającego rywala, pogodzoną już chyba z degradacją Wierzycę Starogard Gd. Luzino wygrało pewnie 4:1, ale gole kibice zobaczyli dopiero po przerwie. Dwa dla Luzina zdobył Grzegorz Ćwiklik, a po jednym dołożyli Szymon Hartman i Marcin Dobrzyński. Dla gości honorowe trafienie uzyskał w 90 min. meczu Artur Trzoska. Luzino po tej kolejce na trzeciej pozycji w tabeli zmieniło chimeryczny gdyński Bałtyk, który na wyjeździe przegrał 0:1 z Murkamem Przodkowo. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Tomasz Banaszak.
Pnie się w wiosennej rundzie w górę tabeli Orzeł Trąbki Wlk. Tym razem rozgromił na własnym boisku 8:0 (1:0) Jantara Ustkę i awansował na szóstą pozycję. Hat-tricka w tym meczu ustrzelił czarnoskóry Theopilus Odiurwu Madimere, a resztą łupu bramkowego podzielili się Aleksander Cybulski 2, Ikechukwu Okeke, Paweł Guss i Mariusz Radoń.
W innych meczach XXVIII kolejki Czarni Czarne pokonali 2:0 Gryfa Wejherowo, Arka II Gdynia uległa 1:3 Powiślu Dzierzgoń, Orlęta Półwysep Reda wygrały 1:0 ze Startem Mrzezino, a Olimpia Sztum 4:0 z Brdą Przechlewo.