Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Debata o ekonomicznej dyskryminacji kobiet

Redakcja
Dyskryminacja na rynku pracy, warunki zatrudnienia, dyskryminacja płacowa i nieodpłatna praca w domu - to główne tematy pierwszego spotkania z cyklu "Demokracja bez kobiet to pół demokracji", która odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

Cały cykl spotkań dotyczyć będzie dyskryminacji kobiet wyrażającej się w czterech aspektach życia publicznego takich jak rynek pracy, media i reklama, podręczniki szkolne i edukacja, a także użycie języka polskiego.

W pierwszej debacie, która odbędzie się w poniedziałek, 22 marca o godz. 17.00 na Uniwersytecie Gdańskim organizatorzy nawiążą do tegorocznego Solidarnego Marszu Kobiet, który przeszedł przez Polskę z okazji 8 marca.

- Zajmiemy się sytuacją na rynku pracy, w tym wzroście elastyczności czasu pracy, warunkami zatrudnienia, dyskryminacją płacową kobiet i ich nieodpłatną pracą w domu, a także zagrożeniem ubóstwa kobiet po 50 roku życia - mówi Ania Urbańczyk z

Kampanii Przeciw Homofobii oddział Trójmiasto

.

Wykład poprowadzi dr Zofia Łapniewska, a w panelu wezmą udział Henryka Krzywonos-Strycharska, znana działaczka Solidarności, która prowadziła tegoroczny Solidarny Marsz Kobiet w Gdańsku, Piotr Szumlewicz redaktor "Bez dogmatu” i lewica.pl - filozof i socjolog, a także trójmiejska feministka i aktywistka Karolina Rzepecka. Moderatorką dyskusji będzie Agnieszka Nowak, absolwentka socjologii i psychologii UW, specjalistka psychologii międzykulturowej. Wstęp wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto