Debiut Pauliny Maj w Japonii, bezproblemowe zwycięstwo Polek

Zgodnie z przewidywaniami Polki nie miały większych kłopotów z pokonaniem zespołu z Algierii. Trener Matlak postawił na zawodniczki, które dotychczas grały mało lub w ogóle. W tej grupie znalazła się Paulina Maj, siatkarka Atomu Trefla Sopot.

Wczoraj pisaliśmy, iż Maj swoją szansę na debiut miała w meczu z Kostaryką. Jednak w wyniku zamieszania ostatecznie nie pojawiła się na parkiecie. We wtorek w meczu z najsłabszym zespołem grupy A Polki wystąpiły w rezerwowym składzie. W wyjściowym ustawieniu znalazło się miejsce m.in. dla Katarzyny Zaroślińskiej, Joanny Wołosz czy też wspomnianej już Maj. Libero sopockiego Trefla zastąpiła w tej roli Mariolę Zenik, która oszczędzana była na kolejne spotkania siatkarskiego mundialu w Japonii.

Polki już od samego początku uzyskały wyraźną przewagę. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem biało-czerwonych 25:17. Kolejne partie były tylko formalnością. Zwycięstwa do 16 i 12 w pełni oddają przewagę polskiego zespołu.

Rywalizację w grupie A podopieczne trenera Matlaka kończą tym samym z trzema zwycięstwami (3:0 z Kostaryką, Peru i Algierią) oraz porażkami z gospodyniami imprezy 2:3 i Serbkami 1:3. W kolejnej rundzie rywalkami Polek będą: Rosja, Korea, Chiny oraz Turcja.

W tym ostatnim zespole gra inna przedstawicielka Atomu Trefla – Neriman Ozsoy, która w w spotkaniu z Koreą zdobyła aż 20 punktów. Dobra gra Ozsoy nie pomogła jednak Turczynkom, które ostatecznie przegrały 2:3, zajmując trzecie miejsce w grupie, tuż za plecami Koreanek z Południa i Rosjanek.

Pojedynek Polska-Turcja będzie więc okazją do konfrontacji dwóch zawodniczek Atomu Trefla. Nim jednak dojdzie do rywalizacji w drugiej rundzie uczestników mundialu czeka dwudniowa przerwa.

ATOMówki na siatkarskich Mistrzostwach Świata: Paulina Maj i Neriman Özsoy