Delecta Bydgoszcz wygrała Volleyball Cup 2012

Pierwsze miejsce 25 września wywalczyła w Ergo Arenie drużyna Delecty Bydgoszcz, pokonując w finale siatkarzy Effectora Kielce 3:1.

Siatkarski wtorkowy wieczór w Ergo Arenie rozpoczęły długim setem zespoły
LOTOS-u Trefl Gdańsk i Szachcioru Soligorsk, w którym ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy. Potem już gra przyspieszyła i LOTOS Trefl pewnie zdobywał kolejne punkty, wygrywając dwa następne sety i cały mecz 3:0 (31:29, 25:16, 25:13), kończąc turniej na trzeciej pozycji.

Drugie spotkanie wieczoru, w którym można było zobaczyć Delectę Bydgoszcz mającą na przeciwko drużynę Effectora Kielce, zaczęło się dwoma dość wyrównanymi setami. Po nich bydgoszczanie zdecydowanie nabrali wiatru w żagle. W kolejnych dwóch setach nie dali większych szans drużynie z Kielc, pokonując ich kolejno do 19 i do 15, wygrywając ostatecznie cały turniej.