Derby Trójmiasta: Lechia pokonała Arkę 1:0!

W najważniejszym meczu jesieni w Trójmieście Lechia Gdańsk podejmowała Arkę Gdynia. Pierwsza połowa przebiegała bez większych emocji, natomiast w drugiej zrobiło się ciekawiej.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył (po raz kolejny) Piotr Wiśniewski. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Pawła Nowaka i zamieszanie w polu karnym Arki. Jego strzał głową dał Lechii 3 punkty, które awansowały zespół z Gdańska na 3. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Kilka chwil po bramce piłkarzom Arki puściły nerwy i na boisku zapanował chaos, który sędziowie po czasie opanowali. Jednak nie na długo, gdyż po dwóch minutach znowu zrobiło się gorąco i Bozok otrzymał czerwoną kartkę. Lechia dograła mecz do końca w spokoju, odpierając desperackie ataki gości.

Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Lechia Gdańsk

Arka Gdynia

1:0

90+6' Końcowy gwizdek sędziego! Lechia po raz kolejny wygrywa w derbach z Arką i wskakuje na 3. miejsce w tabeli Ekstraklasy!
90+5
Nowak uderza bezpańską piłkę ale znowu wysoko nad bramką
90+4'
Arka rozpaczliwie atakuje, Lechia gra mądrze, a kibice się już cieszą ze zwycięstwa
90' Sędzia z Katowic dolicza do regulaminowego czasu gry aż 6 minut
88' Glavina wymusił rzut wolny na przedpolu pola karnego Lechii. Strzał Ivanovskiego zablokowany
87' Piłkarze Arki bardzo agresywnie przy każdej okazji atakują przeciwników. Mamy zapasy a nie mecz piłki nożnej...
86' Wtedy skończyło się na żółtych kartkach. Teraz Bozok ostro atakuje od tyłu i znowu gorąco na boisku. Słuszna czerwona kartka i Arka gra w 10. Szkoda, tych spięć...
82' Budziński po faulu Wiśniewskiego wszczął bójkę i na boisku zrobiło się nieciekawie. Po chwili na szczęście sędziowie opanowali sytuację
81' Nowak faulowany na 30. metrze, znowu może być groźnie. Jednak kombinacja bez powodzenia
78' GOOOOOOOOL! Dośrodkowanie Nowaka na głowę Wiśniewskiego i Gdańsk się raduje!
72' Kilka ładnych akcji Lechii, po których kibice domagali się karnego. Jak wskazują powtórki, sędzia miał rację
68' Ładna kombinacja po rzucie wolnym Lechii, Traore nie zdołał dobrze przyjąć piłki i oddać strzału w sytuacji sam na sam z Witkowskim
66' Po zagraniu Lukjanovsa piłka odbiła sie od obrońcy Arki i wpadła pod nogi Nowaka, który strzelił nad poprzeczką
61' Glavina poobijany w starciu z Surmą. Potrzebna interwencja lekarzy
58' Strzał Traore mocno niecelny
55'
Druga połowa znacznie lepsza w wykonaniu Lechii, ale Arka wciąż groźna w kontratakach
51' Ładny strzał Nowaka zza pola kanrego po poodaniu Deleu. Celniem ale bez zagrożenia
48' Ponownie Buval strzela celnie głową, ale Witkowski łapie bez problemu
47' Bedi Buval ma problemy z opanowaniem piłki w doskonałej sytuacji
46' Piękna akcja indywidualna Ivanovskiego zatrzymana przez Bąka
46' Piłkarze wracają na boisko. Liczymy na lepsze 45 minut!
45+2' Sędzia wskazuje piłkarzom drogę do szatni. Trenerzy mają 15 minut na motywację i wskazówki taktyczne
45' Dużo walki, mało sytuacji - taki mamy obraz meczu. Arka odrobiła zadanie domowe i nie daje Lechii rozgrywać piłki tak jak lubi
42' Zamieszanie w polu karnym Arki, Wiśniewski bez pomysłu i traci piłkę
40'
Buval ostro, ale czysto atakowany w polu karnym Arki, tylko rzut rożny
38'
Fatalna strata Kozansa w okolicach pola karnego Lechii, lecz bez pożytku dla ekipy gości
36' Traore z lewej strony atakuje na bramkę, lecz strzał zablokowany
35' Strzał Traore z wolnego prosto w mur
34' Buval faulowany przed polem karnym Arki, rzut wolny z dobrego miejsca dla Lechii
32'
Mocny strzał Wiśniewskiego ale prosto w ręce Witkowskiego
26'
Bajić musi opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce wejdzie Piotr Wiśniewski
25' Odważna akcja prawym skrzydłem Arki, lecz bez efektu w postaci dobrego dośrodkowania
22' Groźnie wyglądający uraz Bajicia, nie wiadomo czy zawodnik wróci do gry
20' Lechia stara się grać piłką i kontrolować mecz, co nie przynosi jej na razie efektów, a pojedyncze błędy stara się wykorzystać Arka
17' Kozans wraca zza lini bocznej i ładnym wślizgiem powstrzymuje atak gości
15' Kozans ucierpiał w starciu w polu karnym. Uderzenie w głowę nieco go oszołomiło
12' Ostre zagranie nakładką Bozoka na Kozansie, bez kartki