Derby Trójmiasta w obiektywie: Arka Gdynia 2:2 Lechia Gdańsk

Maciej Czarniak
Kibice Arki czekali na ostatni gwizdek sędziego i zwycięstwo ...
Kibice Arki czekali na ostatni gwizdek sędziego i zwycięstwo ... Sebastian Jaworowski
Kibice Arki czekali na ostatni gwizdek sędziego i zwycięstwo swej drużyny, kiedy ostatecznie musieli obejść się remisem. W ostatnich sekundach meczu Lechia wyrównała w prestiżowym meczu.

Ten mecz nie przebiegał po myśli Tomasza Kafarskiego. Słaba gra, brak inicjatywy i sytuacji bramkowych to rzecz do Lechii nie podobna. Zwłaszcza w tak prestiżowym spotkaniu. Arka pokazała tendencję wzrostową, jednak po raz kolejny zawiodła końcówka.

Pierwszą bramkę zdobył w 35 minucie po rzucie rożnym Noll. W drugiej połowie z każdą minutą gospodarze się cofali i bronili wyniku. Co rusz jednak przeprowadzali dobre kontry. Jedna z nich, w 88. minucie, dała wynik 2:0.

Kiedy jednak wydawało się, że jest po meczu do głosu doszli goście. Kilka chwil po stracie gola gola kontaktowego zdobył Nowak, zaś w ostatniej akcji meczu wyrównał Vucko. Kibice, trener i piłkarze Arki mogą mieć pretensje do sędziego za aż pięć doliczonych minut. Jednak gra na czas w końcówce regulaminowego czasu po prostu się zemściła.

Przeczytaj pełną relację z meczu: Derby Trójmiasta na remis: Arka Gdynia 2:2 Lechia Gdańsk.