Domowe porażki piłkarek AP Orlenu Gdańsk i Pogoni Dekpolu Tczew. Debiutantka Wiktoria Rybicka strzeliła dwa gole mistrzyniom Polski

Tomasz Borkowski, trener AP Orlenu Gdańsk
Tomasz Borkowski, trener AP Orlenu Gdańsk Przemysław Świderski
Piłkarki AP Orlenu Gdańsk i Pogoni Dekpolu Tczew przegrały swoje mecze w Orlenie Ekstralidze kobiet. W obu spotkaniach nie brakowało emocji. Gdańszczanki niespodziewanie uległy AZS UJ Kraków i to pierwsza porażka w tym sezonie. Z kolei Pogoń Dekpol, po wyrównanej walce, przegrała z GKS Katowice, czyli aktualnym mistrzem Polski.

Piłkarki AP Orlenu Gdańsk bardzo dobrze zaczęły sezon ligowy i w efekcie znalazły się na ligowym podium. Zawiodły jednak w spotkaniu z AZS UJ Kraków, które zostało rozegrane na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.

Podopiecznym trenera Tomasza Borkowskiego nie zabrakło okazji bramkowych, ale skuteczności już tak. Spotkanie zaczęło się od dwóch strzałów Olgi Massombo w poprzeczkę. Jednak z drugiej strony w poprzeczkę trafiła również Joanna Krzyżanowska. W 24 minucie powstało spore zamieszanie w polu karnym gdańszczanek, a najwięcej sprytu wykazała Julia Binkowska i strzałem głową posłała futbolówkę do siatki. Drużyna AP Orlenu atakowała. Kolejną szansę miała Massombo, ale tym razem świetną interwencją popisała się Karolina Klabis. W drugiej połowie dwóch okazji na strzelenie wyrównującego gola nie wykorzystała Georgina Aoyem. W drugiej sytuacji Magdalena Dragunowicz wybiła piłkę z linii bramkowej i AP Orlen poniósł pierwszą porażkę w sezonie, a AZS Kraków zanotował pierwsze zwycięstwo.

Niespodziewanie emocji nie zabrakło w rywalizacji Pogoni Dekpolu z GKS Katowice. Prowadzenie drużynie z Tczewa dała Magdalena Sobal, ale potem cztery gole strzeliły mistrzynie Polski i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Tymczasem w 76 minucie na boisku pojawiła się Weronika Rybicka debiutująca w Orlenie Ekstralidze i już dwie minuty później – w ciągu kilkudziesięciu sekund – strzeliła dwa gole dla Pogoni. Do remisu nie udało już się doprowadzić.

AP Orlen Gdańsk – AZS UJ Kraków 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Julia Binkowska (24)

AP Orlen: Michlewicz – Piórkowska (46 Szewczuk), Dabney (62 Formela), Massombo, Stanford, Kołodziejek (80 Łapińska), Siwińska, Skrzypczyk (62 Dymińska), Zimecka, Tarnawska (62 Aoyem), Kirsch-Downs

Pogoń Dekpol Tczew – GKS Katowice 3:4 (1:3)

Bramki: 1:0 Magdalena Sobal (11), 1:1 Nicola Brzęczek (24), 1:2 Dżesika Jaszek (32), 1:3 Aleksandra Nieciąg (45), 1:4 Marlena Hajduk (52-karny), 2:4 Wiktoria Rybicka (78), 3:4 Wiktoria Rybicka (79)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz – Korda, Enjo (88 Sobierajska), Andrzejewska, Nowak, Katowicz, Rembalska (76 Golec), Czarnecka (64 Wziątek), Tryka (64 Drzewiecka), Wierzbińska (76 Rybicka), Sobal