Drutex Kaszubia-Warta Poznań 3:2 (2:0)

Marcin Modrzejewski
Siedem meczów potrzebowali piłkarze Drutex Kaszubii aby odnieść pierwsze wiosenne zwycięstwo. Sztuka ta udała się dopiero z Wartą Poznań.Fot. Marcin Modrzejewski
Siedem meczów potrzebowali piłkarze Drutex Kaszubii aby odnieść pierwsze wiosenne zwycięstwo. Zła passa została przełamana dopiero po meczu z Wartą Poznań.

Siedem meczów potrzebowali piłkarze Drutex Kaszubii aby odnieść pierwsze wiosenne zwycięstwo. Zła passa została przełamana dopiero po meczu z Wartą Poznań. Kościerski zespół wygrał przed własną publicznością, pokonując ekipę z Wielkopolski 3:2 (2:0).
Pierwszą sytuację strzelecką mieli goście już w 4 minucie. Dobrze spisał się jednak Janusz Kafarski, który był jednym z bohaterów tego spotkania. Golkiper biało-bordowych swą drużynę ratował kilka razy.

Miejscowi czując presję kibiców i władz klubu wzięli się mocno do pracy. Efekty przyszły dość szybko. W 13 minucie akcję rozpoczął Michał Bieliński, który zagrał do Tomasza Romanowa, a ten z kolei wystawił piłkę Dariuszowi Kudybie. Napastnik Drutex Kaszubii świetnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu wolnego Wojciecha Pięty na bramkę zamienił Ireneusz Stencel, który strzelił z najbliższej odległości. Goście najlepszą okazję mieli w 32 min. Pomocnik Warty mocno uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się o nogi obrońców i zmieniła tor lotu. Wspaniale interweniował jednak Kafarski.
Zaraz po zmianie stron wyborną okazję miał Romanów, który nie trafił do pustej bramki. Sztuka to udała się za to Kudybie, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Damian Dudziński. Przez ostatnie dwa kwadranse Drutex Kaszubia nie forsowała tempa meczu, zawodnicy grają przecież jutro z Amiką we Wronkach (godz. 12). Goście w tym fakcie wyczuli swoją szansę i w końcowych minutach zmniejszyli rozmiary porażki.
- Mam nadzieję, że zła passa już się skończyła - mówi Tomasz Kafarski, trener Drutex Kaszubii. - Zwycięstwo na pewno pomoże nam wyjść z dołka. Szkoda dwóch straconych bramek, ale wynik 3:0 nie byłby do końca sprawiedliwy, gdyż Warta także pokazała dobry futbol.

Bramki: 1:0 Dariusz Kudyba (13), 2:0 Ireneusz Stencel (17), 3:0 Dariusz Kudyba (61), 3:1 Przemysław Konicki (88), 3:2 Marcin Michałowski (90+3). Sędzia: Mariusz Wiśniewski (Warmińsko-Mazurski ZPN). Żółte kartki: Klawikowski, Wasielewski, Szmidt (Drutex Kaszubia) oraz Przemysław Otuszewski. Czerwona kartka: Bartosz Wrzesiński (78). Widzów: 150.
Drutex Kaszubia: J. Kafarski, Bieliński (73 Majewski), Klawikowski, Ciarczyński, Stencel, Pięta, Tuszkowski, Romanów (88 Kośmider), Dudziński (Wasielewski), Porzega, Kudyba (78 Szmidt).